Näkijä

Onko rakkauteni ihan epätoivoista? En jaksa enää rakastua vääriin ihmisiin, näettekö koska löytyisi se oikea?
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tee itsestäsi jollekkin Se Oikea, sen sijaan että etsit Sitä Oikeaa. Sopiva löytyy heti kun alat korostamaan omia vahvuuksiasi (joita on paljon!)ja olemaan ylpeä itsestäsi.
Mukaudut yleensä liikaa sinua kiinnostavan kumppanin vaatimuksiin ja alat miellyttämään ihmisiä jotka eivät ole mistään kotoisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ainako väärä? kirjoitti:

Onko rakkauteni ihan epätoivoista? En jaksa enää rakastua vääriin ihmisiin, näettekö koska löytyisi se oikea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu