saunalahti - palvelut varoittamatta seis

torwald

Saunalahden asiakkaat pakkomyytiin dna:lle ainakin Tampereella, Jyväskylässä ja etelämpänä. Tapa jolla prosessi on edennyt on tyrmistyttävä. Minulla on ollut 8Mb ADSL ja GSM-liittymä - viime lasku yli €100. Ensin hallintasivut oma.saunalahden toiminta lakkasi varoittamatta ja nyt tänä yönä yllättäen lakkasi sähköposti toimimasta ja olen lähdössä ylihuomenna ulkomaille kuukaudeksi töihin. Minun on hyvin vaikeata päivittää viralliset yhteystietoni tässä ajassa kaikkialle. Niin, ja tietenkin kotisivunikin on romutettu. Ottaa meinaan rankasti pannuun, ihan...

4

1044

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • torwald

      Ajatelkaa - se toimii taas. Minun tarvitsi soittaa vain kahteen numeroon saadakseni sen palvelun, josta maksan.

      • Kärsimätön

        Niin,

        kuten tiedetään, DNA myi samalle 24Onlinelle pääkaupunkiseudun laajakaistat. Lupailtiin, ettei palvelut muutu yms...

        Toissayönä sitten päättivät viimein siirtää liittymäni heidän "teknisesti ylivertaiseen" verkkoonsa ja sitä on tässä nyt sitten yli 30 tuntia odoteltu. Olen soittanut eilen viitisen kertaa ja tänäänkin kaksi kertaa ja joka kerralla samat ohjeet (syyttävät alkuun asiakkaan konetta yms) ja sitten viimein myöntävät, että vika on heidän "yliheitossaan".

        Yhteys ei kyllä vieläkään toimi, eivätkä osaa mitään tarkempaa lupaillakaan, kuulemma voi vielä viedä parikin päivää =))

        Saas sitten nähdä miten käy sähköpostien ja laskutuksen.. tosin en varmaan tätä iltaa enää jaksa odotella, pitänee marssia Mustaan Pörssiin Welhoa hakemaan..


    • Saunalahti ägrrrrr

      Saunalahden töppäilyn vuoksi menossa 3. viikko ilman liittymää. Saunalahti vain pahoittelee ja yrittää vääntää syyn muualla!
      Tilattiin 2 liittymää Saunalahdelta. Toinen sim-kortti saapui ajallaan toista ei kuulunut. Tuli ilmoitus vanhan liittymän sulkemiseta molemmille puhelimille. Soitettiin Saunalahdelle ja kerrottiin, että toista sim-kortia ei ole tullut. Saunalahdelta kerrottiin, että molemmat kortit ovat lähteneet heiltä. Liittymät suljettiin, mutta toista sim-korttia ei vieläkään kuulunut. Odotettiin pari päivää ja ja irtisanottiin puhelimitse toinen liittymä, kun ei sim-korttia olut tullut ja tehtiin sopimus dna:n kanssa. Irtisanomisen jälkeen tuli sim-kortti yllättäen suoraan kotiin (näin ei pitäisi menetellä vaan kortin pitäisi tulla kirjattuna postiin). Lähetettiin kortti heti postissa takaisin ja kerrottiin, että liittymää ei enää oteta käyttöön kuten oli puhelimitse ilmoitettu. Nyt saunalahti ei ole suostunut purkamaan yhteyttä, että saataisiin dna käyttöön, eikä meillä ole enää Saunalahden si-korttia!!!!!!!!!!!!!! Kohta kolme viikkoa ilman puhelinta!

    • > ... kortin pitäisi tulla kirjattuna postiin

      ??? monestakin paikasta minä olen lukenut että puhelimet ja mokkulat tulevat postiin, SIMkortit aina kirjeenä kotiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      32
      2113
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      47
      2016
    3. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      314
      1812
    4. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      34
      1434
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      99
      1350
    6. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1278
    7. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      14
      1226
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1137
    9. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1026
    10. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      39
      1020
    Aihe