laulusta no sanat ovat. Niillä on hyvin suuri merkitys minulla, sanoilla sekä niiden merkityksellä. On eräs joka oli niistä hyvin kiinnostunut. Tiedätkö sinä nainen mitään asiasta...tiedäthän sinä.
...those reflections are...
Tiedät mistä
5660
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
minäkin ...
ja tietopitoisesta vastauksestasi:)
jäi vain hiukan epäselväksi oliko kyse heijastuksesta vai reflekseistä..
heijastuksista, mutta en tiedä laulun tekijöiden tarkoitusta, mutta sanoilla on ehkä merkitys visio tai selvänäön hetki. Vm:t olivat minun asiani.
jankkibädi nimeltään Shangri La.
The Shangri-Las
Wikipedia.
Loikkaa: valikkoon, hakuun
The Shangri-Las
Toiminnassa 1963–1968
Kotipaikka Yhdysvallat
Laulukieli englanti
Tyylilaji(t) pop
Levy-yhtiö(t) Red Bird Records (1964-1967), Mercury Records (1967-1968)
Jäsenet Mary Weiss
Elizabeth Weiss
Marguerite Ganser
Mary Ann Ganser
The Shangri-Las oli yhdysvaltalainen popyhtye. Se perustettiin vuonna 1963. Huhtikuussa 1964 yhtye teki levytyssopimuksen Red Bird Recordsin kanssa. Samana vuonna julkaistiin yhtyeen ensimmäinen hitti, Remember (Walking in the Sand). Se pääsi Yhdysvaltain listalla viidenneksi. Vuonna 1967 yksi jäsenistä, Marguerite Ganser, päätti lähteä yhtyeestä. Yhtye hajosi vuonna 1968.
Yhtyeen neljästä jäsenestä kaksi on vielä elossa. Mary Ann Ganser kuoli vuonna 1971 aivotulehdukseen ja Marguerite "Marge" Ganser kuoli vuonna 1996 rintasyöpään.
Haettu osoitteesta http://fi.wikipedia.org/wiki/The_Shangri-Las