Olisiko kenelläkään tietoa miten Marmariksesta pääsee Alanyaan muutamaksi päiväksi edullisesti?Kiinnostaisi matkustaa yöaikaan.Bussi? Kulkeeko niitä?
marmaris-alanya matkat
ystävä
3388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Bussilla kannattaa matkustaa ! Halpaa on ja hyvät bussit ! Yöllä kannattaa matkustaa, vaikka kyllä päivälläkin on ihan mukava katsella maisemia : )
Busseja menee yolla ja aamulla. Joudut vaihtamaan muistaakseni Antalyassa mMarmariksesta tullessa.kay varaamassa liput heti kun tulet marmarikseen. Bussit ovat aika tays. hinta jossain 35 ytl/sivu.
Marmariksesta lähtee bussi Antalyaan aamulla klo 10.00 ja illalla klo 24.00 joka päivä.
Antalyasta lähtee Marmarikseen bussi aamulla klo 10.30 ja illalla klo 23.30 joka päivä.
Suoria busseja Marmariksesta Alanyaan ei ole, vaan sinun on vaihdettava bussia Antalyan linja-autoasemalla. Bussin vaihtaminen on helppoa ja kuljettaja mielellään näyttää sinulle Alanyaan lähtevän bussin. Bussit liikennöivät hyvin tiheästi.
Marmaris Antalya väli maksaa 27 YTL ja matka kestää vajaa 7 tuntia. Bussi pysähtelee monta kertaa matkan aikana taukopaikoilla. Busseissa ei ole vessaa, niissä on pientä tarjoilua matkan aikana ja kännykkä on pidettävä kiinni. Antalya Alanya väli maksaa 8 YTL ja matka kestää vajaa kaksi tuntia.
Mukavaa matkaa.