Viragon penkki

Minttura

Eli mites toi penkki lähtee irti -95 535 Viragosta?
Mulla mitään ohjekirjaa ...

8

4544

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -xv1100-

      Muistaakseni näin. Virta-avaimella ensin matkustajan istuin irti. Sen alta paljastuu ruuvit jotka irroittamalla kuskin penkki lähtee irti.

      • ...

        se penkki irtoaa


      • hepuli
        ... kirjoitti:

        se penkki irtoaa

        aivan oikein takapenkki avaimella , kuskin penkki ruuveilla. Vai oliko se toisinpäin.


      • Anonyymi
        hepuli kirjoitti:

        aivan oikein takapenkki avaimella , kuskin penkki ruuveilla. Vai oliko se toisinpäin.

        Takapenkki avaimella irroitus ja sitten iso penkki ruuvit auki, ja veto taaksepäin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Takapenkki avaimella irroitus ja sitten iso penkki ruuvit auki, ja veto taaksepäin.

        Kiitos, nyt onnistuin. Kauan tosin jouduin odottamaan tietäjän viestiä, ihan 14 vuotta, mutta kyllä kannatti odottaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos, nyt onnistuin. Kauan tosin jouduin odottamaan tietäjän viestiä, ihan 14 vuotta, mutta kyllä kannatti odottaa.

        Joo odotus palkitaan.


    • Anonyymi

      Kysymyksestä on tosiaan päässyt vierähtämään aika pitkään, mutta kysymys voi olla ihan ajankohtainen 2020. Silloin on oikeastaan aika mukava jos jostain viestiketjusta löytyy ratkaisu pulmaan. Itse tosin olen huomannut, että eipä täältä kannata kovin haastaviin asioihin vinkkejä hakea, vastauksista kun ei monesti tiedä ovatko ne tietoa, arvauksia vai pelkkää vittuilua.
      Tänä päivänä useimpiin moottoripyörän tai auton tee-se-itse kysymykseen löytää vastauksen kysymällä youtubesta asiaa. Löytyisiköhän tähänkin aloituksessa esitettyyn kysymykseen vastaus kirjoittamalla youtuben hakukenttään "removing virago seat", ehkä, en tarkistanut. Useimpiin ongelmiin löytyy todella hyviä videoita, joiden avulla olen ainakin itse saanut ratkottua monia ongelmia yllättävän helposti. Välillä vuosimallien tai amerikkalaisversioiden erojen kanssa täytyy pähkäillä, mutta yleensä ongelmaan kuin ongelmaan löytyy todella helposti seurattavia ratkaisuja. Itse harrastan lähinnä italialaisten kulkupelien tee-se-itse huoltoja ja korjauksia ja ainakin niihin on todella laadukkaita youtube ohjevideoita esimerkiksi Vespa Motorsport porukalta.

      • Juu itsekin aina kannatan sitä että laitetaan ratkaisuja tarjolle vanhaankin ketjuun.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      82
      1320
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      44
      938
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      363
      778
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      141
      738
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe