Viragon penkki

Minttura

Eli mites toi penkki lähtee irti -95 535 Viragosta?
Mulla mitään ohjekirjaa ...

8

4300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -xv1100-

      Muistaakseni näin. Virta-avaimella ensin matkustajan istuin irti. Sen alta paljastuu ruuvit jotka irroittamalla kuskin penkki lähtee irti.

      • ...

        se penkki irtoaa


      • hepuli
        ... kirjoitti:

        se penkki irtoaa

        aivan oikein takapenkki avaimella , kuskin penkki ruuveilla. Vai oliko se toisinpäin.


      • Anonyymi
        hepuli kirjoitti:

        aivan oikein takapenkki avaimella , kuskin penkki ruuveilla. Vai oliko se toisinpäin.

        Takapenkki avaimella irroitus ja sitten iso penkki ruuvit auki, ja veto taaksepäin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Takapenkki avaimella irroitus ja sitten iso penkki ruuvit auki, ja veto taaksepäin.

        Kiitos, nyt onnistuin. Kauan tosin jouduin odottamaan tietäjän viestiä, ihan 14 vuotta, mutta kyllä kannatti odottaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos, nyt onnistuin. Kauan tosin jouduin odottamaan tietäjän viestiä, ihan 14 vuotta, mutta kyllä kannatti odottaa.

        Joo odotus palkitaan.


    • Anonyymi

      Kysymyksestä on tosiaan päässyt vierähtämään aika pitkään, mutta kysymys voi olla ihan ajankohtainen 2020. Silloin on oikeastaan aika mukava jos jostain viestiketjusta löytyy ratkaisu pulmaan. Itse tosin olen huomannut, että eipä täältä kannata kovin haastaviin asioihin vinkkejä hakea, vastauksista kun ei monesti tiedä ovatko ne tietoa, arvauksia vai pelkkää vittuilua.
      Tänä päivänä useimpiin moottoripyörän tai auton tee-se-itse kysymykseen löytää vastauksen kysymällä youtubesta asiaa. Löytyisiköhän tähänkin aloituksessa esitettyyn kysymykseen vastaus kirjoittamalla youtuben hakukenttään "removing virago seat", ehkä, en tarkistanut. Useimpiin ongelmiin löytyy todella hyviä videoita, joiden avulla olen ainakin itse saanut ratkottua monia ongelmia yllättävän helposti. Välillä vuosimallien tai amerikkalaisversioiden erojen kanssa täytyy pähkäillä, mutta yleensä ongelmaan kuin ongelmaan löytyy todella helposti seurattavia ratkaisuja. Itse harrastan lähinnä italialaisten kulkupelien tee-se-itse huoltoja ja korjauksia ja ainakin niihin on todella laadukkaita youtube ohjevideoita esimerkiksi Vespa Motorsport porukalta.

      • Juu itsekin aina kannatan sitä että laitetaan ratkaisuja tarjolle vanhaankin ketjuun.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      155
      5785
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      84
      3273
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      96
      1800
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      124
      1190
    5. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1114
    6. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      60
      1061
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      78
      983
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      58
      980
    9. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      865
    10. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      158
      844
    Aihe