Viragon penkki

Minttura

Eli mites toi penkki lähtee irti -95 535 Viragosta?
Mulla mitään ohjekirjaa ...

8

4552

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -xv1100-

      Muistaakseni näin. Virta-avaimella ensin matkustajan istuin irti. Sen alta paljastuu ruuvit jotka irroittamalla kuskin penkki lähtee irti.

      • ...

        se penkki irtoaa


      • hepuli
        ... kirjoitti:

        se penkki irtoaa

        aivan oikein takapenkki avaimella , kuskin penkki ruuveilla. Vai oliko se toisinpäin.


      • Anonyymi
        hepuli kirjoitti:

        aivan oikein takapenkki avaimella , kuskin penkki ruuveilla. Vai oliko se toisinpäin.

        Takapenkki avaimella irroitus ja sitten iso penkki ruuvit auki, ja veto taaksepäin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Takapenkki avaimella irroitus ja sitten iso penkki ruuvit auki, ja veto taaksepäin.

        Kiitos, nyt onnistuin. Kauan tosin jouduin odottamaan tietäjän viestiä, ihan 14 vuotta, mutta kyllä kannatti odottaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos, nyt onnistuin. Kauan tosin jouduin odottamaan tietäjän viestiä, ihan 14 vuotta, mutta kyllä kannatti odottaa.

        Joo odotus palkitaan.


    • Anonyymi

      Kysymyksestä on tosiaan päässyt vierähtämään aika pitkään, mutta kysymys voi olla ihan ajankohtainen 2020. Silloin on oikeastaan aika mukava jos jostain viestiketjusta löytyy ratkaisu pulmaan. Itse tosin olen huomannut, että eipä täältä kannata kovin haastaviin asioihin vinkkejä hakea, vastauksista kun ei monesti tiedä ovatko ne tietoa, arvauksia vai pelkkää vittuilua.
      Tänä päivänä useimpiin moottoripyörän tai auton tee-se-itse kysymykseen löytää vastauksen kysymällä youtubesta asiaa. Löytyisiköhän tähänkin aloituksessa esitettyyn kysymykseen vastaus kirjoittamalla youtuben hakukenttään "removing virago seat", ehkä, en tarkistanut. Useimpiin ongelmiin löytyy todella hyviä videoita, joiden avulla olen ainakin itse saanut ratkottua monia ongelmia yllättävän helposti. Välillä vuosimallien tai amerikkalaisversioiden erojen kanssa täytyy pähkäillä, mutta yleensä ongelmaan kuin ongelmaan löytyy todella helposti seurattavia ratkaisuja. Itse harrastan lähinnä italialaisten kulkupelien tee-se-itse huoltoja ja korjauksia ja ainakin niihin on todella laadukkaita youtube ohjevideoita esimerkiksi Vespa Motorsport porukalta.

      • Juu itsekin aina kannatan sitä että laitetaan ratkaisuja tarjolle vanhaankin ketjuun.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      52
      880
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      643
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      640
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      43
      562
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      30
      525
    6. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      4
      502
    7. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      32
      498
    8. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      72
      441
    9. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      425
    10. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      416
    Aihe