sampolan kunkut?

oli ähpöne, välline, elkkilät, suke, aaksa, iki, ketä viä? misä vaikuta?
101838
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oisko kavereille tullut ikää perhettä.

Äänestä

suurin osa porukasta ei oo päässy teiniyden touhuista, vaikka ikää on jo yli 30v. kuvittelevat kai vieläkin olevansa jotakin.

Äänestä

ahpo...ei asu poris ja on selvinny niistä ajoista...aaksa asuu kai tampereella..

Äänestä

Joko varmaan delannu muuten vaa,tapettu tai lusimassa. Eikä varmaan kovin väärä veikkaus.

Äänestä

On tehnyt sukupolven vaihdoksen jo nämä "kunkut".. Eri miehet tai sanoisinko pojat hallitsee nyt sampolaa..

Äänestä

Vois alkaa joka ikinen tekemään jotain järkevää, eikä pyöriä alaikäisten kanssa ja uhota ja pullistella....! AIKUISTEN OIKEESTI!

Äänestä

No niitähän sampola on täynnä.

Äänestä
  • Vallisen 3 veljestä 2 on kuollut... ahponen oli jossain vaiheessa vankilassa

    Äänestä

  • veljeksistä kirjoitti:

    Vallisen 3 veljestä 2 on kuollut... ahponen oli jossain vaiheessa vankilassa

    vallisen veljekset???koska ne sampolas on touhunut?? en oo ikin kuullukaan.....?

    Äänestä

  • oli? kirjoitti:

    vallisen veljekset???koska ne sampolas on touhunut?? en oo ikin kuullukaan.....?

    yks tamperell...yks "en kerro"...vall..kuollu...ja niist kolmest yhdel on perhe ja kaks on muuten vaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä? kirjoitti:

oli ähpöne, välline, elkkilät, suke, aaksa, iki, ketä viä? misä vaikuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu