Kaapeliboksista tallentavaan antenniboksiin?

Saisin ilmaiseksi lähes käyttämättömän Medionin kovalevydigiboksin, mutta antenniverkkoon. Perusmallinen kaapeliboksi (Handan) on jo ennestään.

Voiko tuota Medionia ruokkia Handanista? En jaksaisi ajella 100 km suuntaansa vain todetakseni, että ei skulaa...
5498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

suattaisihan tuo metijonin ruokkiminen hantanista onnistuva tai sitten ei, kuulostaapi vuan ouvolta vönkylöiä noinnikkaasti

Mutta kannattaa kokeilla Medionia sisäantennin kanssa, saattaa toimia hyvinkin riippuen miten kaukana lähettimestä asut.

Äänestä
  • Ja jos ilmaiseksi saat niin ilman muuta otat! Jos ei mikään systeemi toimi niin myy se Huuto.netissä tai jossain...

    Äänestä

  • ota ilman muuta! kirjoitti:

    Ja jos ilmaiseksi saat niin ilman muuta otat! Jos ei mikään systeemi toimi niin myy se Huuto.netissä tai jossain...

    Jos tuo on niitä ensinmäisiä kiintolevyllisiä malleja niin ei niistä paljoa saa jos joku edes ostaa semmosen. 50-100€ korkeintaan riippuen kunnosta ja tarvikkeista.

    Äänestä

Ei toimi, signaalin pitää alla digimuotosta jotta boksi ymmärtää. Boksi muuttaa analogiseksi signaalin.

Tosin sisäantennilla voipi toimia jopa pelkkä antennijohto kaapeliverkkoon saattaa riittää. Riippuen mimmoses paikkaa asut ja kuinka lähellä lähetintä.

Ja kun ilmattees saa niin kannattaa kokeilla.

Äänestä
  • Olin unohtanut käynnistää aivot.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei mikään welho kirjoitti:

Saisin ilmaiseksi lähes käyttämättömän Medionin kovalevydigiboksin, mutta antenniverkkoon. Perusmallinen kaapeliboksi (Handan) on jo ennestään.

Voiko tuota Medionia ruokkia Handanista? En jaksaisi ajella 100 km suuntaansa vain todetakseni, että ei skulaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu