Onpa hankala löytää liesituuletinta, joka laitetaan paikalla mittatilaustyönä tehtävän huuvaan sisään. Poisto on suoraan savupiipun ilmastointikanavaan. Huuvan alla ovat sekä sähköliesi että puuliesi.Boschilla on joku kalusteisiin sijoitettava, mutta hinta taivaissa. Ehdotuksia?
Mistä huuvaan liesituuletin?
Etsivä
34277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meptekiltä on ainakin ollut sellainen huuvaan sopiva laite (Ilkka muistaakseni), kahtakin versiota sellainen jossa imuri katolla ja ohjataan siita huuvaan tulevasta yksiköstä,toinen sitten sellainen jossa imuri tulee siihen huuvaan.
maksoi muistaaksen 2 vuotta sitten n.200€ (kyseessä malli jossa imuri katolla)
Muistit aivan oikein firman ja jopa mallin. Kävin Meptekin nettisivuilla ja Ilkka liesituuletinmoduuli näyttää juuri sellaiselta jota olen etsinyt. Hinnasta en vielä tiedä, mutta eiköhän se selviä huomenna.
Kiitos Janne ja hyvää kesää!
Futurumilla on käsittääkseni sopivia malleja...