että olisi hannibalin poke ammuttu joka tuntuu aika paskalta hommalta.. tiedä sitten, kaikkee ne puhuu. vähän epäilen silti ettei pitäis paikkaansa. villin lännen touhua.
huhut kertoo
ei varmaa tietoa
76322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"33-vuotias mies ammuttiin kuoliaaksi Hämeenlinnan keskustassa Hallituskadulla lauantai-iltana.
Poliisi otti paikalta epäiltynä kiinni 28-vuotiaan hämeenlinnalaismiehen.
Ampumavälikohtauksesta tuli ilmoitus hätäkeskukseen hieman ennen puolta yötä. Paikalle lähtenyt poliisipartio löysi uhrin kuolleena tapahtumapaikalta. Poliisi ei halua tutkinnan tässä vaiheessa kertoa tapauksesta enempää. "
pohjasakka (ampujan muodossa) näytti, miten sairasta sontaa on olemassa?
Eivät pelkästään uhoile ja kuse taksiin päissään......
Taas on yksi työnsä äärelle TURHAAN kuollut ihminen!
sit olis menny koko toisen perhe jos näin ei olis käyny! uhrilla myös ase ja paljon muuta. RAUHOITU KIITOS
rakkaat hämeenlinnalaiset lopettakaa jo tunsin mikin kuin omat taskuni se ei koskaan olisi kenenkään lapsia edes uhkaillu ja jokainen joka OIKEESTI tunsi mikin tietää ettei mikki olisi koskaan hankkinut asetta. Sääntöhän on perheet pidetään ulkopuolella asioista ja varsinkin lapset. Iidan ja Siirin äitinä pyydän että antaisitte jo meidän surra ja selvitä tästä paskasta myös mikon oma perhe kärsii tästä joten antakaa jo asian olla. ja sinä joka levität ympäri kaupunkia juttua etteivät Iitu ja Sikku ole mikin omia lapsia niin olet vitun väärässä joten pitäkää nyt perkele mölyt mahassa. Lapset ovat ja tulevat aina olemaan mikin lapsia vaikka isi onkin nyt taivaassa enkelinä. sitä mä ihmettelen että kuinka te voitte olla näin julmia ja keskustelette näin julkisesti en voi muuta kuin huokaista helpotuksesta että minun ja marjon lapset ovat vielä niin pieniä etteivät osaa lukea!!!
olen ehdottomasti samaa mieltä kanssasi, ihmiset joille asia ei kuulu niin voisi antaa olla. tämä asia koskettaa ainoastaan mikon ja mikin omaisia. ja onneksi molempien lapsukaiset ovat vielä niin pieniä etteivät osaa lukea törkeitä juttuja joita ihmiset kirjoittelee, ihmiset jotka ei tiedä asioista mitään. ne jutut joita kaupungilla liikkuu ei välttämättä ole totta, joten voisivat palstan kirjoittajat pitää paskat "tietonsa" ominaan ja olla puuttumatta asioihin jotka eivät heille kuulu tai heitä millään tapaa kosketa. antakaa molempien perheiden surra rauhassa!!
Huhut on huhuja... eiköhän asioiden todellinen laita selviä ja lehdissä alkuviikosta kerrota asiasta lisää.
ei ollut hannibalin poke millään lailla osallisena..puskaradio huutaa ihme juttuja asiasta..tääläkin kuullu jo mitä ihmeellisempiä juoruja..huhut ja puheet leviää kun kulovalkeet..lukeka is:n uutiset täst aiheest..tiiätte emempi ja unohtakaa ne huhut. ja varmasti kaikki selviää kun käräjillä käyty