Löytyisikö netsitä jostain karttoja ja /tai ohjeita itsetehtävään akupainantaan? lehdissä on joskus ollut ohjeita, mutta empä ole ottanut talteen:(
itsehoito ja akupainanta
Hepariini
21661
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Miksi et ottaisi varman päälle ja valmista itsellesi fakiirin piikkipetiä? Kun lyöt nauloja riittävän tiheään niin varmasti aina joku osuu akupisteeseenkin, kun makailet sillä. Tulet samalla antaneeksi itsellesi todella kokonaisvaltaista hoitoa, varsinkin kun muistat kääntyillä välillä. Muista myös nystyräsandaalit ja avojaloin kävely soratiellä. Tulee samalla hoidettua kaikki sisäelimet vyöhyketerapiankin keinoin!
Käypä katsomassa tätä linkkiä: Siellä ei akupainannasta paljoa puhuta, mutta ainakin mainitaan kirja, jonka itse juuri ostin suomalaista kirjakaupasta alennettuun hintaan. On tosi havainnollinen ja hyödyllinen kirja!
http://www.akupunktio.net
Toivottavasti käyt vielä katsomassa tätä viestiäsi, vaikka oletkin kirjoittanut sen jo ajat sitten.