korin sinkitys

se sinkkikäsittely alkaa 200-sarjan ja ehkä isompienkin Mersujen korissa -90 luvulla mutta onko tarkempaa tietoa milloin? Jos ajattelen hankintaa pitää se Suomessa olla korinkäsittely ruostumista vastaan, tuo tiesuolan vuoksi.
2489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

-viitsisikö joku joka tietää..laittaa foorumille!

Äänestä
  • Mersu on alkanut käyttämään täys sinkittyä koria vuodesta 2003 alkaen kaikissa malleisaan näin sanoi mersun tehtaan edustaja korikoulutus kurssilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kmkk kirjoitti:

se sinkkikäsittely alkaa 200-sarjan ja ehkä isompienkin Mersujen korissa -90 luvulla mutta onko tarkempaa tietoa milloin? Jos ajattelen hankintaa pitää se Suomessa olla korinkäsittely ruostumista vastaan, tuo tiesuolan vuoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu