terve.
joo pitäis saada joku takatuuppari volvo talviautoksi.pitäis olla leimaa kevääseen ja auton pitäis toimia. hinta sais olla max.500e (jos joku unelma yksilö löytyy voi olla hiukka kalliimpi esim.farmari!!!!)
joo pitäis saada joku takatuuppari volvo talviautoksi.pitäis olla leimaa kevääseen ja auton pitäis toimia. hinta sais olla max.500e (jos joku unelma yksilö löytyy voi olla hiukka kalliimpi esim.farmari!!!!)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mulla olis 240DL vm.83. Ens kesään asti leima.. reiät on hitsattu ja uudet jarrupalat vaihdettu kaikkiin renkaisiin. ja uudet raidetangonpäätki ostin ennen kun leimalla sen käytin.. Ei mikään paras mahd. mutta takapotku ja kyytiä on saanu.
400-500e siitä ajattelin saada
joo kuulostaa loistavalta,missä päin auto on??
kestääkö se ens kesään/seuraavaan leimaan??saat 380e siit heti!!!
Kyllä se kestää mutta en voi myydä sitä ennen kun saan toisen auton tilalle kun on noita työ matkoja.. Mulle on tulossa jenkki mallin 240GL
luultavasti ens viikolla pitäis saada.
Asun jyväskylässä. Mistäs sinä oot?
Mikä moottori ja vaihteisto? Onko 2-ovinen? Meinaan jos on 2-ovinen niin olisin kiinnostunut!
4 ovinen ja 1.98 koneella. vakio eli 4 vaihteinen.. Mutta se ei varmaan sitten kelpaa että ei voi mitään..
Olisin itekkin halunnut kaks ovisen silloin kun olin volvoa etsimässä mutta niitä ei oikeen tahtonu löytyä.. Mutta kun auto on muuten nykyään hyvässä kunossa niin eipä se juuri haittaa. Tarkotuksena olis ollu tummentaa lasit ois ollu aivan siistin näköinen. Se on viininpunainen tai vähä semmonen puna ruskean sävyinen..
T: Volvo-tyttö