Msn messenger ja palomuuri(t)

Msn messengerini ei toimi koska mitä todennäköisemmin windowsin palomuuri estää sitä toimimasta. Laitoin asetuksista niin, että palomuuri sallisi ko. ohjelman, mutta ei auttanut. Mitä pitäisi tehdä?
1148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos sulla on kaksi palomuuria ota toinen pois käytöstä....mielummin se huonompi,yleensä se on windowsin oma

Ainakin mulla kun on toinen erillinen palomuuri ei windowsin palomuuria tarvita käytössä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tohelo11 kirjoitti:

Msn messengerini ei toimi koska mitä todennäköisemmin windowsin palomuuri estää sitä toimimasta. Laitoin asetuksista niin, että palomuuri sallisi ko. ohjelman, mutta ei auttanut. Mitä pitäisi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu