Voihan rähmä

Lupa N:200e/vuosi.Sitten ne viellä retkuttavat meitä uusinnoilla "muka toiveuusinta" voi vittu sentään.Euroviisut nostavat lupamaksuja viellä tästäkin,voihan vitalis.Kyllä nyt ottaa pattiin.
6468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Euroviisut eivät tule nostamaan TV-luvan hintaa, se on YLE:ltä takuutieto.

Muutoin olen kanssasi samaa mieltä, lupamaksu on tasoon nähden liian korkea ja töllöstä tulee vain paskoja ohjelmia ja uusintoja. Kuka nyt kesällä muutenkaan viitsii TV:tä katsella?

Äänestä
  • Uskoinen,on sitä luvattu isompiakin asioita.Takkia on käännetty viime tipassa,korotus tulee ennen tai jälkeen viisujen.Tämä on takuu tieto.

    Äänestä

  • selvinnyt!! Oliko koulun päättäjäiset juhlava hetki??

    Äänestä

x.xxx.x...xxx..x..x

Äänestä
  • ----------------------------

    Äänestä

mulla ei oo tv:tä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Televisio kirjoitti:

Lupa N:200e/vuosi.Sitten ne viellä retkuttavat meitä uusinnoilla "muka toiveuusinta" voi vittu sentään.Euroviisut nostavat lupamaksuja viellä tästäkin,voihan vitalis.Kyllä nyt ottaa pattiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu