Onko jollain kokemuksia hoitajana ausseisa? Olisin kovasti kiinnostuntu lähtemään sinne hoitajaksi. Millainen terveydenhuoltosysteemi siellä on?
hoitajana Australiassa?
ansulainen
2541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos haluat järkeviä vastauksia, niin www.hoitajat.net..Sieltä löytyy myös palsta ulkomailla työskentelystä.
tietoja antaa terveydenhuoltosysteemistä, mutta hoitajia me tarvitsemme. Niinkuin kai melkein joka maassa nykyään. Palkat ovat hyvät (vaikka valittavathan nuo, kuten kaikki muutkin omistaan - aina pitäisi saada enemmän, pitäisi muka rikastua, oli homma mikä tahansa), työpäivät pitkät ja sitä tuntee olevansa tarpeellinen, ainakin asiakkaiden puolelta.
Ystäväni muutti tänne erikoissairaanhoitajaksi, ja on hienosti viihtynyt. Toinen tuttu kouluttautui hoitajaksi nelikymppisenä, ja hänkin on tyytyväinen.
Tervetuloa. Ei luulisi sinulla olevan vaikeuksia saada viisumia - hoitajat ovat niin kysyttyä arvotavaraa täälläkin.