Jyväskylässä häät...

Tuutis

Onko kenelläkään tietoa, että missä jkl:ssä olisi hyviä hääjuhlapaikkoja? Jos on niin, olisi tosi mukava kuulla, koska itsellä ei kovin paljon paikkoja ole tiedossa: )

5

1784

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • repa_

      jyväskylän kuokkalassa on survon korpelan tila, joka on vanha ja tilava hirsitupa. olin siellä joku vuosi sitten häissä ja oli toimiva ja idyllinen paikka. on myös kohtuu lähellä keskustaa ja helppo löytää.

      laajavuoren rantasipi-hotellista voi vuokrata juhlatilaa, jossa on esiintymislava, tanssitilaa, pöydät ja tuolit. asiallinen paikka sekin. hotellin yökerhossa voi jatkaa juhlimista, jos omista bileistä loppuu puhti. hotellilta voi myös tilata tarjoiluja ym.

      hintoja en osaa sanoa kumpaankaan vaihtoehtoon.

      • tuutis

        paljon tiedoista, täytyy alkaa tutkailemaan vaihtoehtoja, että ensi kesänä olisi sitten juhlapaikka: )


      • Anonyymi

        *Toljanteri

        Siis :)


    • tätiläinen

      Viherlandian lähellä on myös tuo Kuokkalan kartano, oikein hieno rakennus, ja vähän rauhallisemmalla paikalla. Mahtuu varmaan isompikin porukka sinne.

      • huhhuhhh

        Kuokkalan kartanoa ei vuokrata yksityiskäyttöön, eli turha havitella häitä sieltä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      202
      3926
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      64
      3301
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      230
      2688
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      261
      2300
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      80
      1949
    6. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      28
      1594
    7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      41
      1572
    8. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      53
      1387
    9. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      70
      1268
    10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      102
      1106
    Aihe