Sanokaas millä pääsee eroon? Ostin hydrocortisoni voidetta mutta ei tunnu auttavan...
Taiveihottuma
pete7878
52173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
monenlaista salvaa, kun jalan nivustaipeessa oli sitkeä ihottuma.
Kerran kysäisin ohimennen lääkäriltä, mikä siihen auttaisi, hän vilkaisi ihottumaa, ja tokaisi sen olevan sieniperäinen.
Muistaakseni Daktarin- nimisellä salvalla punoitus häipyi muutamassa päivässä.
Kuitenkin salvaa piti laittaa kauemmin, vaikka oireita ei enää ollutkaan.
Jos kokeilet sienirasvaa ilman lääkärin suositusta, tee se varovasti, ensin pienelle alueelle.
Kokeilepa L´Orealin RevitaLift kasvovoidetta. Sillä on yllättäviä tehoja ihottumiin. Atooppinen tyttäreni on testannut ja häneltä häviää ihottumat sillä.
Kokeile Pihkasalvaa taiveihottumaan. Saa apteekista ilman reseptiä. Multa lähtee noin viikossa kun laitan kerran päivässä. Pihkasalva ei aiheuta minulle mitään sivuoireita, eikä kirvele yhtään. Luonnontuote kuusen pihkasta, joka suojelee kuusta eri taudeilta. Joskus jos varpaassa on pieni haava, se paranee nopeasti pihkasalvalla, eikä tulehdu.
Joku voi olla allerginen Pihkasalvalle, joten aluksi pitää kokeilla varovasti pienelle alueelle.!!!
Pese saippualla, kuivaa huolella puhtaaseen paperiin ärtynyt kohta. Hiero kädidesiä ärtyneeseen kohtaan. Levitä päälle joku antiseptinen voide ja peitä puuvillavaatteella. Tee aamuin illoin muutama päivä, aloita tekemällä yöksi.
Sopii hoito- ohjeeksi kaikkiin ihoärsytysoireisiin ja allergisiin reaktioihin. Muutama päivä pitäisi riittää ja ihottuma olla poissa. Ruokavalio pitää hoitaa myös kuntoon.