Lada antaa sisällön elämääni. hauskaa, että saa koppuloida jos jonkinmoisia vikoja ja häiriöitä. Välillä myös hoitaen sitä, pesten ja vahaten. Kyllä olisi elämän sisältö köyhää ilman Ladan tuomia askareita tähän arkiseen joutenoloon, ja tekemättömyyteen vapaa-aikanani. Joskus se on vaan niin pienestä kiinni se onnellisuus.
Lada anta sisällön elämään
mies ja auto
5518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä minulla meni Ladaa korjatessa aika eikä kyllä moista rimpulaa tullut mieleenikään vahata. Rahan haaskausta Ladan tapauksessa. Nykyistä autoani vahaan kyllä.
miksi ihmeessä vahaat nykyistäkään autoasi? Ei se siitä sen kummammaksi kuitenkaan muutu! Ladaa täytyy pestä ja vahailla siksi, että sen maalipinta on hiukan huonompi, kuin kalliiden länsiautojen, siksi se ruostuu ja haalistuu nopeammin, ellei sitä hoida.
siksi Lada täytyy pitää ehdottoman puhtaana ja vahattuna (näin lukee myös ajokin ohjevihkosessa) etkö sitä tiedä?
Niin moni asia voi antaa sisältöä elämään ja tehdä onnelliseksi.
Monille se on Lada.
Joillekin sisältöä elämään antaa, kuten keskustelun aloittaneelle toverille, sellaisen väitteen toistelu, että joku korjaa Ladan vikoja jatkuvasti.
Väliin "korjaaja" on muka kirjoittaja, väliin joku muu. Tyyli on sama ja paljastava.
Me Ladalla liikkuvat luemme tuota tietysti huvittuneina kuten niin monet muutkin.
Eihän tuo nyt ole mitenkään erikoista, että ihmiset korjaavat autojaan ja jopa saavat siitä virikkeitä elämäänsä. Mikä ladan kohdalla olisi jotenkin toisin? En ymmärtänyt näkökulmaasi lainkaan, sori!
Tov.Mats toteaa, ettei hän ymmärtänyt esitettyä näkökulmaa. Tulkoon se toistetuksi:
"Joillekin sisältöä elämään antaa, kuten keskustelun aloittaneelle toverille, sellaisen väitteen toistelu, että joku korjaa Ladan vikoja jatkuvasti."
Auton korjaaminen sinänsä voikin antaa elämään sisältöä.