Missä hitossa -98 S40:ssä on sisällä sulakerasia? Ohjekirjan mukaan kojelaudan vasemmalla puolella, mutta paskat siellä mitään luukkua ole. Vai pitääkö siitä ruuvata jotain auki?
Missä sulakeboksi
Nimetön
4
8664
Vastaukset
- sekaan kun
sukellat niin alka kojelaudan alta löytymään. Jos ohjekirja väittää löytyvän kojelaudan päästä, sulla on S60/V70/S80 ohjekirja.
- ei ole erillistä
luukkua, vaan sun täytyy todellakin 'sukeltaa' sinne alle tai voit tietenkin tehdä sen muutenkin, eli avaat pari ristipääruuvia ja käännät sen lipareen alaspäin.
- mies35
Moi. itse löysin konehuoneen puolelta...vaikka ohjekirja näytti myös sisäpuolta?
- Tympii
Ei siellä sisällä ratin alla muovi reukan alla -96 v40:ssä ole sulakkeita en ainakaa löytäny kun kolme releen näköstä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774442Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112363- 1691544
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431466- 1211321
- 1151237
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721159Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81136- 641072
- 35956