Ostin reilu viikko sitten uuden monitorin joka linuxilla toimi aivan hyvin. Eilen kuitenkin ajattelin asentaa tuon hirmuisesti kehutun Xp:n toiselle levylle ja kuinka ollakkaan,asennus tietenkin tuskailujen ja lukuisten sammutusten ja uudelleen käynnistysten jälkeen onnistui vaan monitorista oli yksi tukilanka katkennut tämän mahdottoman sammuttelu-käynnistekurumban takia mitä tuo winkkarin asennus vaati. Onneksi on takuu voimassa!
Xp ja monitori
Jee
6312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
XP ei tue oheislaitteita, vaikka Mikrosotti niin lupaakin. Sinulla ei ollut sertifioitu monitori, joten se kaatui asennuksen aikana. Tällöin saat olla kiitollinen että vain yksi tukilanka katkesi.
Nykyisissä Linuxdistroissa on jo parempi oheislaitetuki kuin XP:ssä. Toiset kulkee eteenpäin ja toiset taakse.
"tukilanka"???
Näissä "flat" näytöissä on tukilangat jotka esim sonyn näytöissä näkyvät,niitä on kaksi kappaletta ja nyt on toinen poikki.
joo itsellä on ollu kanssa ongelmia ton asennuksessa
n.ohjainten ja näyttöjen kanssa ja jotkin ohjelmat
ei toimi vaikka pitäis , eli ei voi suositella,
micro softillahan on tapana kehua kaikkea