Tojon alkuperäisosat

Onko Toyotan alkuperöisiin varaosiin aina kirjoiteu Toyotan nimi tai logo. Ennen merkkiliikken osisssa luki aina Toyota. Mitä nyt lukee?
3917
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lukee ainakin Toyota, Aisin, Denso, Bosch, ja jopa Volvo.

Tai sitten on Toyotan logo tai ei mitään.

Äänestä
  • Varaosissa lukee nykyisin ihan mitä sattuu. Meininki on todellakin muuttunut. Motonetista ne saa vain paljon halvemmalla.

    Äänestä

  • sattuu kirjoitti:

    Varaosissa lukee nykyisin ihan mitä sattuu. Meininki on todellakin muuttunut. Motonetista ne saa vain paljon halvemmalla.

    Ostin muinoin -97 Corollaan alkuperäisiskarit eteen. Paketit avattuani totesin, että niissä luki KYB. Jossain kuulin mainittavan, että merkkituotteeksi menevät testattaisiin paremmin. Mene ja tiedä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukeeko aina nimi? kirjoitti:

Onko Toyotan alkuperöisiin varaosiin aina kirjoiteu Toyotan nimi tai logo. Ennen merkkiliikken osisssa luki aina Toyota. Mitä nyt lukee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu