AMIKSILLE!!

lakjdflkjf

Paljon onnea vaan kun kävitte turhan koulun ja jopa valmistuitte! Hukkaan meni nekin vuodet. Te olette pelkkä taakka yhteiskunnalle, joita me kunnolliset lukion käyneet kansalaiset joudumme vielä palkoistamme otettavilla veroilla elättämään!!!!!!

Millonkahan Suomessa ja muualla maailmassa tajutaan että ammattikouluja ei tarvita mihinkään. Siellä opitaan laskemaan ala-astetason matematiikkaa, ja kiristämään mutteri. Lukion käyneiden tieto- ja osaamistaso on vähintäinkin 10-kertainen amiksiin nähden!

Lyhyesti: AMIKSIA EI TARVITA MIHINKÄÄN.



Toivoo ystävällisesti kevään 2006 ylioppilas.

6

752

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ylikouluttautuja

      taitaa käydä aika kipeetä kun persees törmää maan pinnalle.

    • amiksen käynyt ja ylpee siittä

      kuinkas moni lukiolainen tarvii ammatin?
      Ei luio ole ammatti tai siis ylioppilas.
      Vai onko mikä on työn kuva entä palkkaus?

    • lukio

      No niin, nyt rauhotu. Ammattikoululaisista on paljon hyötyä, varsinkin nyt tulevaisuudessa. Sanoisin et molempia tarvitaan sekä lukiolaisia että amiksia jotta asiat järjestyy!

    • Hanna

      Ja usein käy niin, että ylioppilaaksi kirjoittanut jatkaa suoraan ammattikouluun kun ei jaksa yliopistoon tai ammattikorkeaan. Siellähän sitä itse sitten taas on.

      • matemaatikko

        "Ja usein käy niin, että ylioppilaaksi kirjoittanut jatkaa suoraan ammattikouluun "

        Ja mitenköhän usein tätä mahtaa tapahtua?


    • tienaat

      Terveisin ammattikoulun käynyt putkimies ja liksa 6000 euroa kuussa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      79
      10311
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      101
      6275
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6133
    6. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      94
      5817
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5153
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    Aihe