Missä gayt kokoontuvat Kajaanissa. Tulen armeijaan kajaaniin ja asia kiinnostaa. Kai maakunnan pääkaupungissa jonkinlainen vapaamielinen paikka on gay-kansalle? Onko kajaani nykyaikainen vai konventionaalinen paikka?
Onko gay-paikkaa
kajaanissa
358599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Hintit yleensä muuttavat Hesaan.
Sorry vaan.
keittiöthän on aika vapaa mielisiä
Sulla on jusa sitten varmaan omakohtaista kokemusta?
kokeile vaikka sotkussa heilutella pikkurilliäsi kivan hymyn kanssa alikessupojille! Kyllä se siitä!
Prikaatille vaan, eiks se armeija oo aika gay-puuhaa muutenkin. Isot miehet leikkii sotaa..
Ihmeen miehet suurin osa ajaa partansakin frotee pyyhkeellä. Kloppeja neon.
Vastausten laadusta ja tasosta huomasit varmasti, minne olet tulossa. Työttömien, laiskojen ja juoppojen nuorten kaupunkiin. Tosin, on täällä fiksuakin porukkaa, mutta älyävät pysyä poissa tältä palstalta.
Tietääkseni muutama gay on, mutta pysyvät täällä visusti kaapissa. Vakiopaikkoja tuskin on.
Voithan kokeilla iskurinetissä.
pysyä pois palstalta!
Ei kannata Kajaaniin jäädä lomille. Hyppää junaan ja aja Ouluun. Se on kuin eri maasta oleva kaupunki. Täällä on juntteja ja kaappihomoja jotka itse eniten rääkyvät hintti, hintti! ja pilkkaavat.
Oheinen viestiketju kertoo minkälaisesta paikasta on kyse. Se osoittaa mielestäni selvästi että Kajaani on maan vanhoillisin ja tyhmin paikka.
tänne vaan kaikki homot, homoillaan itsemme vaikka hengiltä! On nykyaikaista ja muotia olla homo. Katso vaikka TV:tä...
Homojen syrjiminen on pahimman laatuista rasismia. Ja rasismihan kukoistaa Kainuussa, sen kyllä tietää koko Suomi. Kajaanihan on Suomen rasistisin paikka oikein tilastojen mukaan. Hesari kertoi sen taannoin koko Suomelle. Eipä kehtaa sanoa olevansa Kajaanista liikkuessaan esim. Etelä-Suomessa.Sinä gay-poika pyydä siirto johonkin muuhun varuskuntaan. Kajaanissa kärsit.
porikin on kuulemma menettänyt maineensa kun ei ravintolat päästä mustalaisia sisään...
tiedoksesi että rasismi tarkoittaa rotusortoa...homoilla ei ole mitään tekemistä sen asian kanssa. Homot pysykööt kaapissaan ja tehkööt siellä mitä haluavat.
kertoneet auliisti että, tervetuloa sinne tai tänne missä kaikki homot odottaa sinua. Kajaani vissiin olisi maan hienoin paikka, jonka ihmiset ovat ylivertaisia muihin nähden.
varsinkin vähemmistöihin kohdistuva sorto ja syrjintä. Tämä tiedoksi edellä kirjoittavalle neropatille jonka tietomäärä on näköjään hyvin rajallinen.
Kajaani on suomen rasistisin paikka. Se on todettu oikein virallisesti. Varmaan täällä on hyvä maaperä esimerkiksi fasisteille ja uusnatseille. Valvokaa ihmiset, katsokaa ja varokaa näitä kahjoja!
Vai että on Kajaanin rasistisuus todettu "virallisesti".
Kerropa vielä missä?
Jos jotkut tiedotusvälineet ja (kesä)toimittajat osaamattomuuttaan hehkuttivat vuosi sitten väärin taustatiedoin uutisoitua tapahtumaa otsikoissaan, sekö on VIRALLISTA tietoa???
Ja tätä valhetta sinä nyt sitten tässä edelleen levittelet. Tämän asian oikaisu on viipynyt oikeudessa jo niin kauan, että siitäkin on jo tullut huomautuksia ja kyselyitä.
sitä väkisin koska heillä pitää olla tunne "parempana ihmisenä" haukkumassa rasisteiksi tavallisia ihmisiä, jotka eivät halua kaikkea sontaa ympärilleen. Meillä "ahdasmielisillä rasisteilla" ei ilmeisesti pitäisi olla oikeutta omaan mielipiteeseen.
Voi teitä tyhmiä kun te teette rasismia puolustavilla sepustuksillanne ja sekavalla ns. logiikallanne suurta hallaa koko maakunnalle jonka yksi pahimmista kehityksen esteistä on nimenomaan junttimaisuus, vanhoillisuus ja suvaitsemattomuus. Hävetkää!
muualta maailmasta, miten liika suvaitsevaisuus on kostautunut. Ei ole tarvetta hävetä.
on siinä, ettei hyväksy homoutta tai lapsia raiskaavia ulkomaalaisia???
Ihmettelen suuresti tätä löyhää moraalia, jonka nimissä sallitaan mikä tahansa ja vedotaan vielä sivistykseen, jos ei muuten saada ihmisiä hyväksymään poikkeavuuksia.
Monen ihmisen, myös minun mielestäni homous on sairaus, normaalista poikkeavaa käytöstä.
Sallitaan heidän olemassaolo, mutta on aika ylenpalttista ryhtyä kannustamaan homoutta ja sallia vielä edistyksen nimissä heille omat ravintolat, missä vartavasten homot saavat kokoontua.
Jos ei homoille kelpaa samat ravintolat kuin kaikille muille ihmisille, niin olkoon kelpaamatta.
Ei heidän sairaalloisen seksuaalisen käyttäytymisen vuoksi tarvitse olla esillä esikuvina julkisuudessa.
Sanokoon kuka mitä hyvänsä, mutta kun se ei ole tervettä käyttäytymistä, niin ei ole ja sillä hyvä!
Ja näyttää koko yhteiskunnan moraali olevan alhaalla, kun aletaan sallia homopareille lapsia ja heidän liittonsa siunataan vielä kirkossa.
Kohta sallitaan pedofiilius, lasten hyväksikäyttö, kun tätä rataa jatketaan.
Jos on homo, niin on, mutta he eivät tarvitse mitään erityispalveluja.
mun mielestä "lapsia raiskaavia ulkomaalaisia" kertoi kaiken. Ettet vaan yleistä? Ota se pilottitakkis pois näin kesällä ettet käy kuumana äpärä.
mutta pitäisikö gayille pitää omat kokoontumisajot? kokoontukaa vaan ihan omassa kotonanne
Koputtele kaikkien Bemareiden ikkunat ja kysele, eikö ne kaikki ole niitä rööri-roopeja ;)
Terkkuja vaan Honda pojilta ;)
se on se vanha perinteinen kokonntumuspaikka. sieltä sitten vaivihkaa yläkerroksiin, niin ettei kukaan näe!
ymmärtävän, mikä on gay.
Kaenuulaeset homot puhhuu niin paksua savvoo, että siinä ulkopaikkakuntalaiset Kara-Åket ovat perseet hellänä.
Moskovassa kiellettiin gay-paraati. Niin varmaan kiellettäisiin Kainuussa ja varsinkin Kajaanissakin.
Miksi näin ikävä suhtautuminen vähemmistöön? Pelkoahan se on. Kaappihomot runkkaa kotonaan akaltaan piilossa homolehtiä tihrustaen ja haukkuu homoja etteivät itse paljastuisi.
me ei-homot oltaisiin vaan niinkuin ihmiset yleensä ovat. Te pidätte paraatinne ja olette niin homoja siellä omissa jutuissanne kuin haluatte olla. Me emme "pelkää" teitä. Olisiko se normaalia, että homot pysyvät homoina ja heterot heteroina ilman turhaa jeesustelua ja mainostusta?
Mistähän lähtien kainuulaiset on savoa puhuneet??
Kyllähän Kainuu on hyvin lähellä savoa. Murrekin on lähes samaa.
Homoja on turha teidän haukkua. Ei teitä kukaan mies tule väkisin suutelemaan. Turha toivo, te kainuulaiset kaappihomot!
kirjainta perästä KA.
Katsos vaan, kun huomasit! Kyse oli testistä, lankesit siihen ilmoittamalla mikä mielessäsi pyörii päällimmäisenä. Hah-hah, kaappihomo! Menit lankaan.
kuin sinunlaisella umpihomolla voi nimimerkki olla terska joka on aina mielessä, itsekin sen tunnustit ha ha joku meni todellakin lankaan.
Aika näppärä tuo nimimerkki Tersin testi. Kaveri lankautui ja voisi kyllä nytt ilmoittautua Setaan kun ajatukset pyörii miehen sukuelimissä. Muuten, toinen testi: mitä sulle tulee mieleen sanasta Kull
omaan lankaan.
kylläpä Kajaani on takapajuinen paikka kun ei ole paikkaa missä vapaamieliset homot saisi kokoontua? Eiköhän homot saa kokoontua juuri siellä missä haluavat? En tiedä, missä he kokoontuvat, mutta ota homona selvää? Ota iso kyltti mukaasi jossa lukee "olen homo" niin siitä kai se kokoontuminen viimeistään alkaa? Sehän on sitä vapaamielisyyttä.