Suomen suurin murhaaja ei suinkaan ollut Matti Haapaoja,vaan Mannerheim.Tämä vuoden 1918 päälahtaripeto.Varmaan hän oli myynyt sielunsa itse pirulle.Mihin häneltä unohtui viides käsky.Ilman pirun apua hän ei tuskin olisi voinut tapatuttaa suuria ihmismassoja.Samoin sota Venäjän kanssa.kuinka moni kuolikaan siinä hänen takiaan .Viimeinen roistonteko kun hän Lappeenrannassa teloitutti satoja suomalaisia sotilaita.Yli 50 vuotta suurmurhaaja on ollut kuolleena.Jos ihmisen elämä jatkuu kuoleman jälkeen niin toivottavasti hän palaa nyt helvetissä.Ajattelen lähteä tästä kuselle Mannerhein päälahtaripedon, suurmurhaajan haudalle
Siinä on minun kunnioituseni hänelle!!
Siinä on minun kunnioituseni hänelle!!
Vastaukset 22
Vanhimmat
Taikauskon harrastajille ja muuten hurahtaneille on kyllä oma palsta - uskonnot&uskomukset. Jos menisit sinne.
Et tunne historiaa yhtään ja juttusi on täyttä paskaa.
Historiaa lukeneena tiedän,että kauhea totuus on niinkuin nimimerkki kumpujen yöstä kirjoittaa.Se on erittäin valitettavaa.Suomella voisi olla parempikin historia.
Kerrohan oi kommareiden pyllynnuolija, milloin olet Marskin haudalla niin tulen ja virtsaan sinun päällesi. Marski oli Suomen kovin jätkä ja ilman hänen johtamistaan, puhuisimme venättää.
Tuollaiset maanpetturit ja haisevat rotat kuin sinä, joutaisi lähettää vaikka itänaapuriin, pilaamasta maatamme. Jopa maahamme muuttaneet somalialaiset kunniottavat Marskia, luettuaan Suomen historiaa koulussa. Heilläkin on järkeä päässä, sinulla vain kusta.
osoittavat Mannerheimin syyllistyneen 1918 teloittamiseen,oliko noita teloitettuja jotka tuolloin teloitettiin,useita satoja.
Et ole ainoastaan Suomen historian häpäisijä vaan myös suomen kielen häpäisijä. Etkö Sinä kouluja käymätön ymmärrä, että kirjoitusvirheesi paljastaa Sinut.
Olisi Sinunkin kannattanut keskittyä koulussa enemmän oppimiseen, niin olisi joutava paska lentänyt päästäsi. Opettele ensin suomen kieli, toope.
repee...nauruun.
Kuule marski puhui ruotsia ja venäjää paremmin
kuin suomea! Mannerhein oli kova poika suomalaisia punaisia vastaan: Tampereella sai
murhakustaa nimenkin.Punavangeille ei armoa
jne jne.Kylmää kyytiä sai suomalainen työmies.
Vaan marskipa muuttu:tuli vähitellen kaikkien
kansalispiirien sitämäksi jos ei hyväksymäksi.
yhdisti talvisodassa suomalaisia ja puhui ko-
vasti rauhan puolesta.Ei sietäny Hitleriä ja
sai Stalinin kunnioituksen.Rauhaa vaan hänelle
ja anteeksiantoo kaikille!!
Ehkä kunnioittavat,kun eivät tiedä mitään suomen menneisyydestä.heille on hyvä syöttää valheellista propagandaa.
Että nimimerkki kumpujen yöstä kirjoittaa totta.Kymmenet ellei peräti sadattuhannet suomalaiset pitävät mannerheimia isona petona ja murhaajana ja hitlerin liittolaisena.Ajatteles kuinka kävi saksan korkeimmalle johdolle hitleristä alaspäin 1946!!
tietoa teloittiko Mannerheim,ollessaan Venäjän armeijan upseeri,ihmisiä?
Punaiset ottivat väkivalloin vallan Helsingissä ja yrittivät vallata maan. Suomi olisi liitetty Neuvostoliittoon ja Stalin olisi tehnyt selvää sadoista tuhansista ja loput olisi marssitettu Siperiaan. Suomi olisi nyt hyvin köyhä maa, jos olisi edes olemassakaan. Punaiset aloittivat summittaisen murhaamisen ilman minkäänlaista laillista valtaa. Maailmassa ei ole missään selvitty sisällissodan jälkeen niin pienillä uhreilla kuin Suomessa ja suuri osa kuoli tauteihin.
Huhtiniemestä Lappeenrannasta ei ole kaivauksissa löytynyt mitään väitettyä joukohautaa
Eli kyseessä on kommunistien keksimä vale
Ja punaiset aloittivat sodan vuonna 1918 yhdessä venäläisten kanssa kumotakseen Suomen laillisen hallituksen
Se oli maanpetos josta Suomen laki määräsi kuolemangaistuksen kapinan johtajille ja rikoksin syyllistyneille punaisille
Lappeenrannan Huhtiniemestä on löytynyt luunkappaleita,ja tulee löytymään varmaankin paljon lisää,ellei sitäkin yritetä salata.Kaivauksia on tarkoitus jatkaa syksyllä.Kylmä totuus vain esiin tässäkin kamalassa asia .Päälahtaripeto on pääsyyllinen tässäkin asiassa.
Sota Venäjää vastaan tarkoittanee Neuvostoliittoa. Talvi- ja jatkosodan aloitti Neuvostoliitto. Ainoastaan Venäjällä asiasta saattaa olla epäselvyyttä. Oletko venäläinen? Juttu on niin merkillinen, ettei edes suomalainen kommunistikaan siihen pysty. Olivathan he sotimassa itsenäisyyden puolesta.
http://www.mannerheim.fi/tori_s/sivukart.htm
Ajattelen mannerheimista samalla tavalla kuin nim.kumpujen yöstä,vaikka elenkin syntynyt hänen kuolemansa jälkeen.Minulle ja kymmenille tuhansille ellei peräti sadoilletuhansille suomalaisille hän on verinen päälahtari ja suurmurhaaja!
Kyllä siinä oli Suomen Marsalkalla (Päälahtarilla)varmaan vaikeuksia pitää paskaa perseessään,kun hänen korkeat kenraalit nussivat häntä persseeseen.Julkinen salaisuus Suomessa on että hän oli myös homo.Natsi ja murhaaja hän oli.Toivon minäkin hänelle suurta rangaistusta kuoleman jälkeen.
Ovat kai stallarit panneet sinua perseeseen liian ahkerasti. Paska on noussut päähän.
Et ole lukenut koskaan mitään M:stä. Onko isoisäisi kuollut sisällisodassa?
Punakaarti aloitti laittoman kapinan ja ilman mitään oikeutta murhasi lukemattomia kansalaisia, jotka eivät olleet tehneet kenellekään pahaa. Myöhempiä laillisen esivallan tekemiä rangaistuksia raskaista rikoksista ei voi tietenkään pitää rikoksina.
Ja lahtarit ne vasta tappoivatkin ihmisiä.Nyt he kaikki ovat jo kuolleet.Lahtarit voivat minun puolestani kaikin mokomin palaa helvetissä!