BA:n Boeing 747:ään! Katso BA:n 747:n turistiluokkaa osoitteessa http://www.britishairways.com/travel/worldt/public/en_gb
Finnmattkojen Boeing 747 on paskaakin paskempi paska...
...verrattuna...
132349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
komein, suurin ja nopein kone Vantaalta Phukettiin. Lopettakaa nuo, ei muutu asia miksikään. Alkakaa säästää rahaa että pääsette tekin 747 kyytiin , edes kerran elämässä.
Ne ovat yhtä nopeita!!!!!!!!!
nopein tai mukavin kone. Kyseessä on kuitenkin pelkkä bussimatka pisteestä A pisteeseen B.
että Phukettiin mennään lentokoneella, sellainen joka lentää korkealla ja on ihan bussin näköinen.
Tuosta on vaikea pistää paremmaksi...
Puhumattakaan Malaysian Airlinestä... Tilaa on vaikka jakais muille , sapuskaa saa valita kolmesta ruokalajista samoin kun aamiainen ja puhumattakaan muusta palvelusta...
omista tietääkseni yhtään ainoaa lentokonetta.
sillä ne on rekistöröity Tuifly yhtiölle. Se että omistaako Finnmatkat siitä osan on ilmeisestä mutta eihän Finnair omista yhtään konetta myöskään. Kyllä ne on vuokrattu eli leasing koneita. On vaan selvempää puhua Finnmatkojen jumbosta sillä Tuifly ei kerro monelle mitään.
Kyllä Finnair omistaa itsekkin koneita, kaikkia ei ole liisattu. Kyseinen asia selviää Ilmailuhallinon internetsivuilta. Linkki ko listaan. http://www.ilmailuhallinto.fi/files/lth/Julkaisusarja_L/Rekisteriote_2006.pdf
linkissä todistaa että koneet omistaa Finnair Oyj ? voihan yhtiö jonkun koneen omistaa mutta ei varmasti kovin monta sillä on typerää omistaa noin kalliita laitteita ja en usko että Finnairin rahat riittää moiseen hommaan. vai olisko syy siinä ?
Finnair omistaa n. puolet koneistaan.
Pieni sivuhuomautus sinulle. Ei puhuttu FINNAIRISTA vaan FINNMATKOISTA. Ja Finnairillahan ei ole yhtään B-747 konetta, B-757 löytyy (en tiedä ovatko vuokralla?)
näin puhuttiin ;http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=104&conference=4500000000000164&posting=22000000017039505