limatulpasta...

irtooko limatulppa kerralla vai voiko tulla monen päivän ajan, mulla on nyt tullu limaa vessassa käynnin yhteydessä. En usko että on valkovuotoo, kun ei joka kerta tuu ja näyttää ihan limalta. Mitään tulehduksia ei oo. viikkoja 38.
3505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Limatulppa voi irrota kerralla, klönttinä tai pikkuhiljaa, monen päivän ajan.

Tosin on tietääkseni silloin punertavaa/rusehtavaa vuotoa eikä kirkasta limaa..

Äänestä
  • oli hieman rusehtavaa ja välistä ´hieman kirkkaampaa missä oli verisiä juovia. Limatulppaa alkoi tulla aamulla ja yöllä synnytin.

    Äänestä

..oli samanlaista. Varmaan pari viikkoa ennen synnytystä tuli limaklönttejä päivittäin, joissa ei ollut verijuovia yms. Oletin että tämä oli limatulppa, kun en sitten synnytyksen alkaessa missään välissä nähnyt mitään isompaa verijuovaista/rusehtavaa klönttiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mammeliini06 kirjoitti:

irtooko limatulppa kerralla vai voiko tulla monen päivän ajan, mulla on nyt tullu limaa vessassa käynnin yhteydessä. En usko että on valkovuotoo, kun ei joka kerta tuu ja näyttää ihan limalta. Mitään tulehduksia ei oo. viikkoja 38.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu