Polar Music Prize 2006

epr

5

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hippi

      Se misu oli muuten Cardigansin laulaja Nina Persson. "Whole lotta love":n teksti kuulosti kyllä aika kivalta naisen laulamana. "I wanna be your backdoor girl" :)

      • epr

        no, jotenkin "ohut" ääni sillä ainakin oli jos sitä vertaa alkuperäiseen


      • epr kirjoitti:

        no, jotenkin "ohut" ääni sillä ainakin oli jos sitä vertaa alkuperäiseen

        vähän yksitoikkoinen tulkinta, mutta paremmin se veti kuin olin odottanut.


      • The-Final-Cut
        Limbo kirjoitti:

        vähän yksitoikkoinen tulkinta, mutta paremmin se veti kuin olin odottanut.

        Ei oikein sovi nainen laulamaan Led Zeppelinin kappaleita mielestäni. Vaikka Robert Plantilla oli/on korkea ääni niin nainen laulamassa ne kappaleet kuullostavat jotenkin teennäisiltä. Se paksu herra lauloi paljo paremmin ku nuo neidit :)


      • ja ämyrit halki
        The-Final-Cut kirjoitti:

        Ei oikein sovi nainen laulamaan Led Zeppelinin kappaleita mielestäni. Vaikka Robert Plantilla oli/on korkea ääni niin nainen laulamassa ne kappaleet kuullostavat jotenkin teennäisiltä. Se paksu herra lauloi paljo paremmin ku nuo neidit :)

        urbaani legenda kertoo että robert nuorempana "lauloi" nii että kajarit possahti. joten siihen verrattuna tuo misu kuulosti "ohuelta"
        vaikka on kai tuo aika hieno tunnustus bändille jonka
        70luvulla aina haukuttiin pystyyn milloin missäkin. Tuskin tuo ruotsin kunkku ihan kaikille noita pystejä jakaa!


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      247
      6147
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      147
      5974
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      248
      5039
    4. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      33
      4516
    5. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4365
    6. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      63
      4222
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4137
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      37
      3694
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      58
      2589
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      58
      2029
    Aihe