Onko kukaan saanut vielä kesäkuun erässä tulevaa civicciä tai onko kellekään luvattu jo tarkkaa päivää?
Civicin kesäkuun erä?
tietoa?
81710
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei ollut myyjällä vielä mitään käsitystä auton tulosta, on siis just kesäkuun erästä yksi tulossa. Ihmettelin "hiukan" kun ei osannut sanoa missä auto on vaikka eletään jo kesäkuuta. Luulis että Hondallakin on tilauskirjanpito josta näkee koska auto on tehty ja koska se laivataan yms. Veikkaili että taitaa luovutus mennä heinäkuun puolelle.
Sain Toukokuun 30. päivä oman civikkini. Juttelin kauppiaan kanssa noista toimitusajoista, kun minullekkin oli luvattu vasta kesäkuulle, ja hänen mukaansa seuraava erä olisi tulossa noin kolmen viikon päästä siitä..
Eli käsitykseni mukaan se olisi juhannusviikko..
Venaamisen iloa ;)
ps. 500 km takana ja virnistely senkun jatkuu ;)
Itsellä oli kanssa kesäkuuksi luvattu toimitus. Oma Galaxy Grey 1.8 SP saapui 24.5. Ah tätä riemua, 1295 km takana :). Ja kyllä, jotkut osoittelevat jopa sormella :D
joo, meitsille piti tulla kesäkuussa, mutta näillä näkymin tuleekin vasta tammikuussa -07. :) Se on semmosta...
automaatti sedan?
juu, automaatti executive sedan...
Odottavan aika on pitkä...,mutta sillon kun omani hommasin, niin kyllä ne näki, että maaliskuun erässä oli esim. vapaita autoja jne jne. Kuitenkin jo helmikuusta asti ajellu omallani ja hyvä on ollut nyt noin 3500 km takana uudella civicillä.
on aika paljon. Odottelin itse diesel Accordiani tänä keväänä ja yksi syy muutamien viikkojen myöhästymiseen oli Veli Venäläinen.
Tämä tarkoitti käytännössä sitä, että Venäjälle meneviä autoja tulee niin paljon Hangon kautta että koko helekutin niemi oli niin tukossa että autot jäi matkalle odottamaan aikaa jolloin ne Hankoon mahtuisi (huh mikä lause;). Sen jälkeen kun tuli Hankoon, meni toimituksessa keskisuomeen 6 päivää.
Tsemppiä odotteluun, Civic on sika makee peli!