911 C4 Kompressor

Faijan kaveri sitten päätti asentaa kompressorin carrera neloseensa kun ei kuulema tehot riitä. Auto on muistaakseni -93, saas nähdä miten onnistuu. tehoja pitäisi tulla lähemmäks 400.. :)
61332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

... vaan ois köyhä? katos kun ajelee uudel 911 turbol niin teho riittää,ja sutii neljästä nurkasta!!

Äänestä
  • uudet 911:set ei sudi

    Äänestä

  • Sen verran kiintynyt autoonsa että päätti pitää. Vuosimalli olikin -90, ajettu 130tkm ympärivuotista ajoa. Autohan on avo :)

    Ymmärsin että on parhaillaan pajalle, en tosin tiedä missä operaatio tehdään..

    Äänestä

Moi,

Viitsitkö kysäistä missä ko. tunausta
tehdään? Possupajoja on maassamme aika harvassa,
eikä ainakaan minun kyselyt ole tuottaneet mainittavaa tulosta kysellessäni kompura/turbo asennuksista:(...

Äänestä
  • Paikasta kyselin ja oli joku porssepaja, kaveri joka tekee on ennen ollut sportscarscenterillä töissä. Nimeä faija ei muistanut.

    Faija kokeili autoa eilen, oli kuulemma ihan sairas mutta täysin ajettava. Auto on siis -91 avo carrera 4, tehoja pitäisi olla sen 400hp. Leimaa ei ole vielä hankkinut, katsotaan meneekö läpi..

    Prkl kun saisi kokeilla joku päivä ;)

    Äänestä

  • Eihän porsche ole sen ihmeellisempi kuin mikään muukaan kone. vaikka auto carreran äijät aina selittävät ettei porkea osaa kukaan muu virittää. Moottorin ohjaus hoidetaan ihan samalla tavall kuin muissakin vag-vehkeissä ja todennäköisesti mika karala osaa tehdä noihinkin lastut ja miksei osaisi. Turboja ja remmiahtimia oheistarpeineen löytyy professional motorista, kuopiosta (http://www.professionalmotor.fi). Keskisuomen autosäädön tiedot löydät osoitteesta http://www.turbotec.com (mika karala). Nämä Ovat tehneet yhteistyötä melko pitkään hyvin tuloksin. Toi yhdistelmä on varmasti paras ja halvin. ...sanoivat auto carreran itseään täynnä olevat ylihintaisten osien kiinnipulttaajat mitä vain.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


alfa 16V kirjoitti:

Faijan kaveri sitten päätti asentaa kompressorin carrera neloseensa kun ei kuulema tehot riitä. Auto on muistaakseni -93, saas nähdä miten onnistuu. tehoja pitäisi tulla lähemmäks 400.. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu