Plaque Off-kokemuksia??

Collien emäntä

Olisin kiinnostunut Plaque Off-jauheesta joka auttaisi hammaskiven ja pahanhajuiseen hengitykseen. Olis meinaan kyseisiä vaivoja 3v pk colliellani. Onko kokemuksia, kestääkö collien vatsa sitä jne..? Onko ostamisen arvoista vai kannattaako mielummin elänlääkärin poistaa hammaskiveä (sitä on meinaan jonkin verran ja ikenet ovat hieman tulehtuneet sekä hengitys tietenkin haiskahtaa).

4

5703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • _mlt_

      Ell tulee ensin poistaa se hammaskivi tietenkin! Eihän se nyt muutoin lähde, ajattele nyt miten kovaa se on!

      Plaque-Off EHKÄISEE hammaskiveä. Ja pahanhajuista hengitystä.

      Noin 3 viikoa sitten aloitin omillani Plaque-Offin, ja hyvin on mennyt. Kyllä vatsat on hyvin kestänyt, mutta kun se jauhe tuoksuu pikkasen, ja kun se sekoitetaan ruokaan, niin koira huomaa sen ja yrittää olla vähän ronkeli. Mutta, leikattu kun on, niin kyllä syö!

      Mielestäni toisella koiralla on auttanut siihen hajuun. Toisessa en ole vielä huomannut eroa. Saas nähdä.

      Se iso puteli maksaa 50 euroa, eli kallista tavaraa. Mutta sitä annostellaan joka 1 tai 2 kauhallista, ja se purkissa oleva kauha on kyllä niin säälittävän pieni, että sitä tavaraa riittää kyllä pitkään. Siinä mielessä hinta ei ole kova, varsinkin jos se toimii. Muistaakseni 1 purkki riittää 11 kuukaudeksi pienelle koiralle (1 kauha/pv).

      Joten, vie hauva putsaukseen ja koita sitten tätä! Kuten sanoin, olen vasta 3 viikkoa käyttänyt, joten en voi luvata mitään. Mutta merilevähän on muutenkin koiralle hyväksi!

    • Enpä tiiä

      Meillä on käytetty 3 kk. Ikivanha iso koira ja nuori pikkukoira ovat saaneet itselleen sopivat annokset, mutta en tosiaan osaa sanoa, onko aine auttanut. Vanhuksella ell poisti hammaskiveä oikein kauhakaupalla ja antoi aintibioottikuurin hammastulehdukseen ennen aineen aloittamista, joten se nyt ainakin auttoi.

      EHKÄ aine on hyvää, ehkä. Itse jäin sikäli koukkuun, etten viitsi lopettaa ja kokeilla, kuinka SITTEN käy...

    • LenaP

      Meillä se aiheutti koiralle virtsakiteitä, joten en käyttänyt enää sen jälkeen.

    • Millitys

      Onko Plaque Off aiheuttanut jollekin oksentelua?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      180
      1975
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      159
      1697
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1656
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1443
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      154
      1223
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      50
      1082
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      58
      990
    8. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      879
    9. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      69
      872
    10. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      26
      867
    Aihe