Plaque Off-kokemuksia??

Collien emäntä

Olisin kiinnostunut Plaque Off-jauheesta joka auttaisi hammaskiven ja pahanhajuiseen hengitykseen. Olis meinaan kyseisiä vaivoja 3v pk colliellani. Onko kokemuksia, kestääkö collien vatsa sitä jne..? Onko ostamisen arvoista vai kannattaako mielummin elänlääkärin poistaa hammaskiveä (sitä on meinaan jonkin verran ja ikenet ovat hieman tulehtuneet sekä hengitys tietenkin haiskahtaa).

4

6665

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • _mlt_

      Ell tulee ensin poistaa se hammaskivi tietenkin! Eihän se nyt muutoin lähde, ajattele nyt miten kovaa se on!

      Plaque-Off EHKÄISEE hammaskiveä. Ja pahanhajuista hengitystä.

      Noin 3 viikoa sitten aloitin omillani Plaque-Offin, ja hyvin on mennyt. Kyllä vatsat on hyvin kestänyt, mutta kun se jauhe tuoksuu pikkasen, ja kun se sekoitetaan ruokaan, niin koira huomaa sen ja yrittää olla vähän ronkeli. Mutta, leikattu kun on, niin kyllä syö!

      Mielestäni toisella koiralla on auttanut siihen hajuun. Toisessa en ole vielä huomannut eroa. Saas nähdä.

      Se iso puteli maksaa 50 euroa, eli kallista tavaraa. Mutta sitä annostellaan joka 1 tai 2 kauhallista, ja se purkissa oleva kauha on kyllä niin säälittävän pieni, että sitä tavaraa riittää kyllä pitkään. Siinä mielessä hinta ei ole kova, varsinkin jos se toimii. Muistaakseni 1 purkki riittää 11 kuukaudeksi pienelle koiralle (1 kauha/pv).

      Joten, vie hauva putsaukseen ja koita sitten tätä! Kuten sanoin, olen vasta 3 viikkoa käyttänyt, joten en voi luvata mitään. Mutta merilevähän on muutenkin koiralle hyväksi!

    • Enpä tiiä

      Meillä on käytetty 3 kk. Ikivanha iso koira ja nuori pikkukoira ovat saaneet itselleen sopivat annokset, mutta en tosiaan osaa sanoa, onko aine auttanut. Vanhuksella ell poisti hammaskiveä oikein kauhakaupalla ja antoi aintibioottikuurin hammastulehdukseen ennen aineen aloittamista, joten se nyt ainakin auttoi.

      EHKÄ aine on hyvää, ehkä. Itse jäin sikäli koukkuun, etten viitsi lopettaa ja kokeilla, kuinka SITTEN käy...

    • LenaP

      Meillä se aiheutti koiralle virtsakiteitä, joten en käyttänyt enää sen jälkeen.

    • Millitys

      Onko Plaque Off aiheuttanut jollekin oksentelua?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      333
      5687
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      75
      5163
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4246
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3901
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      43
      3554
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      149
      3304
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      92
      3115
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      19
      2597
    9. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2239
    10. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2158
    Aihe