Kuollut kaupunki??

Mihin täällä kannattaa nuorten ihmisten suunnata kesällä? Ei mitään kesätapahtumia??? TOimintaa??
182539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

mee hautuumaalle,eikö se oo sama missä oot,jos on kuollut.

Äänestä
  • Tuntuu vähän että valittaisit sama miten paljon olis tarjontaa.Etsi ihminen äläkä istu ja odota että joku hakee puolestasi.Sekin on jo toimintaa kun etsit tekemistä.

    Äänestä

Hakalax Pubiin... Sieltä tulee paras kesämuisto! ;P

Äänestä
  • Tuleekin tosi kestävä.Ei pure penisiliini eikä sulfa.

    Äänestä

  • serhyhhy kirjoitti:

    Tuleekin tosi kestävä.Ei pure penisiliini eikä sulfa.

    ..suomen suurin valaistu hautausmaa..

    Äänestä

  • Eno-Elmeri kirjoitti:

    ..suomen suurin valaistu hautausmaa..

    joo kaks ruumista tullu vastaan,sinä ja joku tuntematon,ja siksi on valot ettette törmäis toisiinne,eikö oo reilua?

    Äänestä

  • Eno-Elmeri kirjoitti:

    ..suomen suurin valaistu hautausmaa..

    pakko ole asua,ei tämä vankila ole,että terve menoa.

    Äänestä

Ala vaikka keräilemään kasveja ja kovakuoriaisia. Siinä riittää tekemistä koko kesäksi!

Äänestä
  • Niin ja roskia voi myös kerätä kaduilta.Sinäpä harrastusta.ja bongata auton rekisterikilpiä.

    Äänestä

Kokkolan tapahtumat löydät kaupungin kotisivuilta www.kokkola.fi Sivun oikeassa laidassa on lista tapahtumista ja halutessasi näet tapahtumat kuukaudeksi eteen päin klikkaamalla kohdasta "tapahtumakalenteri" Mikäli mikään lukuisista tapahtumista ei sinua kiinnosta, niin perusta oma tapahtuma tai mene katsomaan MM-futista jonnekin kuppilaan.

Kaupunki on asukkaidensa näköinen. Kaupunkilaiset luovat hengen kaupunkiin ja asukkaiden valitsemat edustajat valvovat kaupungin hallintoa. Kaupunki ei näytä kuolleelta, jos ihmiset osallistuvat tapahtumiin ja lähtevät käymään välillä ulkona.

Suosittelen sinulle KPV:n ja GBK:n jalkapallo-otteluja.

Äänestä

..kuollut kaupunki, vaan erittäin kuolleita ihmisiä! Mikä tahansa kaupunkia nyt kuolleeks luultais jos Kokkolan asukkaat muuttais pelkästään sinne..

Äänestä

Kantsii vissiin muuttaa. Ite muutin Hesaan muutama vuosi sitten, sain töitä, ostin kämpän ja kavereita ja tekemistä riittää. Muuta sinäkin, niinhän me nuoret tehdään. Eiköhän anneta vanhuksien mädätä sinne Kokkolaan - kyllä yksistä venetsialaisista ja suvisueroista nyt riittää iloa loppuelämäksi. NOT :)

Äänestä

olisit hankkinut kesätuöpaikan keväällä....

Äänestä

Muutin pois Kokkolasta 2 vuottasitten Vaasaan.
Vähän isompaan kaupunkiin.

Äänestä
  • ompi yks toope vähemmän.

    Äänestä

  • eikö siellä oo se huutoniemi?

    Äänestä

  • ................. kirjoitti:

    eikö siellä oo se huutoniemi?

    mutta täällä ne hullut on aidotetun alueen sisäällä toisin kuin kokkolassa...

    Äänestä

.........

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vimppu kirjoitti:

Mihin täällä kannattaa nuorten ihmisten suunnata kesällä? Ei mitään kesätapahtumia??? TOimintaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu