Olemme lähdössä perheen kanssa lomalle Normandiaan, kokemuksia, vinkkejä kaivataan? Kokemuksia/kertomuksia otetaan vastaan mielenkiinnolla!
Normandiaan?
3
741
Vastaukset
- gghhh
Deauville ja Trouville ovat vierekkäin. Toinen niistä on aivan ihana, en vaan muista kumpi.. Kuitenkin siellä oli aivan kasinon vieressä uimalaitos ja edessä ihana ranta pomppulinnoineen ja ravintoloineen. Siellä on satamassa ihanat markkinat kaiketi lähes joka päivä. Toinen kiva paikka on Villersin kylä. Heti kylän jälkeen Deauvillestä päin tullessa alkaa hiekkaranta joka muuttuu kiviseksi rannaksi. Siellä on iso rinne joka on täynnä fossiileja. Ainakin meidän perheen pojat oli ihan innoissaan niistä. Sitten on ihana villieläinpuisto jossa on kaikkia Afrikan ja Aasian eläimiä. http://www.cerza.com/. Kierreltiin viime kesänä kuukausi Normandian nurkilla, joten paljon tuli nähtyä.
- Rouen
Hienoa, kiitos kovasti vinkeistä! Eläintarha onkin perinteisesti kuulunut joka reissuumme, joten suunta on nytkin eläimiä katsastamaan.
Tuo fossiilivinkki oli kiva, täytyy ajella sielläkin katsomassa!
Kiitos vielä kerran! - gghhh
Rouen kirjoitti:
Hienoa, kiitos kovasti vinkeistä! Eläintarha onkin perinteisesti kuulunut joka reissuumme, joten suunta on nytkin eläimiä katsastamaan.
Tuo fossiilivinkki oli kiva, täytyy ajella sielläkin katsomassa!
Kiitos vielä kerran!Tuli vielä mieleen Etretain kalliot. Se on ihana picknickpaikka. Tosi tuulinen, jylhä kallio. Kylät siinä lähellä on myös tosi kivoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855010- 473262
- 1003220
- 1992453
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj312240- 1332019
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️171653Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51599- 1781590
- 201566