Nyt alkaa lähtemään hermot jo pikku hiljaa...Kun keväällä vaihdoin kesärenkaat, niin oli 2 rengasta paskana kahden päivän jälkeen ja nyt taas näyttäs olevan yksi rautatappi renkaassa. Eikö nämä perkeleen pellet kuljettajat osaa peittää kuormiaan? Ja romufirmoihin on ihan turha soitella ja vaatia korvausta. Ainut keino kai olisi saada kuski "rysän päältä" kiinni, mutta eihän se ole mahdollista kuin, jos tulee neliön kokoinen rautakikkare lasista pesään =). Voisi käyttää ees samaa mallia kuin ferrorekat eli jotain kuorman peittäviä levyjä. Saatanan, saatana =)
Romurekat....
flash_flash
4394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ferrorekat levittää enemmän tavaraa tielle kuin romurekat. taas joku asiantuntija siellä asialla. ehkä romut vaan erottaa tieltä paremmin. katsoppa "valkoisia" viivoja kaanaan ja tahkoluodon välillä.
No joo. Vesi on paskan lääke, mutta eipä toi vesi kyllä noihin renkaisiin auta =).
Ja vielä vähän lisää. Kyllähän nuo romut tuolta erottaa, jos on riittävän suuria. Ja silloinhan ne EI OLE renkaissa!!! =)
SK:n mielipidepalstalla asiaa kyseltiin joskus kummaltakin romufirmalta ja muistaakseni toinen jopa vastasi, että kuljetukset tehdään EU:n määräysten ja liikennesääntöjen mukaan. Renkaita ei siis pitäisi mennä rikki!! :)