itselläni tuntuu kun on aika tukkoinen olo,että ottaessani zyrteckkiä olo tulee vieläkin huonommaksi.ikään kuin röörit kuivaisi aivan liikaa.veden juominenkaan ei tunnu auttavan.onko muita?
zyrtec pahentaa?
voiko olla
2728
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä en voi lainkaan käyttää Zyrteciä tai samaa vaikuttavaa ainetta sisältäviä allergialääkkeitä. Niistä tulee aivan kamala olo ja seuraava vuorokausi menee nukkuessa. Pää on aivan sekaisin ja heikottaa ja vaikka mitä.
Kävin tuossa pahimpaan siitepölyaikaan apteekissa ja juttelin tästä myyjän kanssa. Häneltä sain tabletteja, joissa on jotain muuta vaikuttavaa ainetta. Niistä ei tullut ollenkaan huonoa oloa. Auttoi hyvin ja allergia oireet katosivat. Valitettavasti en nyt muista lääkkeen nimeä, mutta juttele asiasta apteekissa, niin saat varmasti apua.
Kun sain elämäni ensimmäisen astmakohtauksen, hätääntyneet paikalla olijat syöttivät minulle zyrteciä. Sairaalassa lääkäri sanoi, että zyrtec vain pahensi oireita ja olisin voinut tukehtua. Eli ei sovi kaikille.