TIEDÄN, OON ÄRYTTÄVÄ

mitenkäs alieneja saa peliin. sileen et niillä voi pelata. sellasia mitä on outolaaksossa? onks siihen jotain koodii?
4370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kirjotus virhe heti otsikos sorry.

Äänestä
  • No ainaki jos ne ufot kaappaa miehin (kun se katselee kaukoputkella) ja sitte siihen on joku koodi, kun tekee niitä simejä, nii siinä vaihees pitää kirjottaa joku koodi ja sit saa tehtyy alieneita, viikatemiehiä, poliiseja jne.. Mutta jos löydän jostain sen koodin nii sanon sit täällä....

    Äänestä

ILMAN KOODIA:
Laita miessim, jolla on logiikka pisteet täydessä, katselemaan yöllä tähtiä. Niitä hänen pitää katso niin kauan, että tulee video, jossa "lentävä lautanen" sieppaa miessimisi. Simisi on avaruudessa ainakin yhden päivän, ellei kauemminkin, mutta hän palaa kyllä. Ja heti palattuaan hän alkaa odottamaan alienvauvaa. Miessimin äitiysvaatteet on aika hauska... ;) Naissimkin voi tulla siepatuksi, mutta tämä ei voi tulla raskaaksi.


KOODILLA:
Tee naapurustossa koodilaatikko painamalla pohjaan Shift Ctrl ja C
(Shift on näppäimmistössä se nuolinäppäin Ctrl:n yläpuolella)
Sitten kirjoita ilmestyneeseen koodilaatikkoon:
boolprop testingcheatsenabled true
ja paina enter. Jos koodi ja koodilaatikko hävisivät, niin teit koodin oikein.
Mene nyt simperheeseen, paina shift pohjaan ja klikkaa kaukoputkea ja valitse tulevista vaihtoehdoista:
DEBUG - Get Abducted
Sitten simisi tullaan sieppaamaan, tai siis tulee se sieppausvideo. :)


PERHEENLUONNISSA:
Ja jos haluat, niin perheenluonnissakin voi suoraan luoda aliensimin. Eli tee taas perheenluonnissa tai naapurustossa koodilaatikkoon tuo boolprop testingcheatsenabled true koodi ja paina enter. Sitten mene perheenluontiin, jos et vielä sielä ollut ja paina shift ja N
Painele niitä niin kauan, että oikeaan yläkulmaan ilmestyy puhekupla. Sitten vain sinne simejen ihonväreihin pitäisi tulla vihreä ja silmiin ne aliensilmät. :) Toki tuon koodin tehtyäsi siminluonnissa löydät nyt muitakin erikoisia vaihtoehtoja, kuten kaikki npc vaatteet, kuten sisäkön asu jne jne. :)

Äänestä

Tässä on yks: BoolProp testingCheatsenabled true

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


¨¨(^^)¨¨ kirjoitti:

mitenkäs alieneja saa peliin. sileen et niillä voi pelata. sellasia mitä on outolaaksossa? onks siihen jotain koodii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu