Jenkkiauto harrastajia Ykassa?

Eli onkos Ylivieskassa Jenkkiharrastajia? Jos sattuu olemaan niin mitäs kikottimia löytyy? Löytyiskö huokeata talvisäilytyspaikkaa musselle? Sellaista, jossa pystyis hiukan laitteleenkin autoa.
6961
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

mut en tiä voiko täällä nimiä julkasta kelle vois soittaa?

Äänestä
  • Ainakin joitain vuosia sitten oli hengissä vielä Kalajokilaakson Usa Cars ry, kannattaa aloittaa kysely sieltä... -90 luvulla ainakin ihan aktiivista toimintaa, kivoja tyyppejä, oli hallit ja tallit talvisäilytykseen ja auton laittamiseen, kisoja, bileitä jne.

    Äänestä

  • **** kirjoitti:

    Ainakin joitain vuosia sitten oli hengissä vielä Kalajokilaakson Usa Cars ry, kannattaa aloittaa kysely sieltä... -90 luvulla ainakin ihan aktiivista toimintaa, kivoja tyyppejä, oli hallit ja tallit talvisäilytykseen ja auton laittamiseen, kisoja, bileitä jne.

    tämä usa cars toimii edelleen!autoja on edelleen tallissa laitteilla...hyviä tyyppejä!

    Äänestä

  • tietävä................ kirjoitti:

    tämä usa cars toimii edelleen!autoja on edelleen tallissa laitteilla...hyviä tyyppejä!

    hienoa että kerho on vielä olemassa. itse olin toiminnassa mukana tuolloin -90 jotain parin vuoden ajan. mukavaa sakkia. täytynee käydä kesälomalla moikkaamassa, josko siellä ois vielä samoja naamoja kehissä... =)

    Äänestä

Onhan niitä harrastajia täällä. Kalusto on aika muskelivoittoista. 50-luvun siipiautojakin löytyy. Tallipaikka voi olla hakusalla. Kerhon talli on luultavasti täynnä ja Ratakadun tallikin on kuulemma loppunut. Kannattaa kuitenkin kysyä jos siellä kerhon tallissa olisi vapautumassa tilaa. Nämä Ratakadun talli porukka on varmaan myös etsimässä uutta tallia, että eiköhän yhdelle Mustangille tila löydy jostakin.

Äänestä
  • Jees kiitoksia vastauksista! Eiköhän talli löytyne. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


...... kirjoitti:

Eli onkos Ylivieskassa Jenkkiharrastajia? Jos sattuu olemaan niin mitäs kikottimia löytyy? Löytyiskö huokeata talvisäilytyspaikkaa musselle? Sellaista, jossa pystyis hiukan laitteleenkin autoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu