Volvo 2002

Niin mitenkäs se nyt olikaan? Asiasta oli juttua jossain välissä, mutta mikä on syynä, että VP2002:n laponestoventtiillistä vuotaa vettä? Onko venttiili rkki, vai onko syy jossain muussa?
3496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja vedin letkun tiskialtaan hajulukkoon, toimii!

Äänestä

jossa on pieni reikä. Kun vesipumppu käy, paine painaa kalvon laponestoventtiilin kanteen (jossa pieni poistoputki, josta sinulla esiintyy vuotoa), ja kun pumppu pysähtyy, kalvo laskeutuu ja pienen reiän kautta ilmaa virtaa vesiputkeen. Näin estyy putken kautta lappovirtaus moottorin seistessä. Sinun on avattava venttiili ja puhdistettava kalvo makealla vedellä. Jos kalvo on huono, sitä saa varaosana. Kunnossa oleva venttiili ei päästä vettä ulos ja kun moottori pysäytetään, siitä voi kuulla ilman suhinaäänen ilman virratessa vesiputken yläosaan estämään lappoa.

Äänestä

se on niinkuin vanhan miehen peli. Viimeinen tippa tulee aina housuihin. Hankkikaa kunnon kamaa, niin ei tarvi leikkiä noiden typerien svenskivehkeiden kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja lappo.... kirjoitti:

Niin mitenkäs se nyt olikaan? Asiasta oli juttua jossain välissä, mutta mikä on syynä, että VP2002:n laponestoventtiillistä vuotaa vettä? Onko venttiili rkki, vai onko syy jossain muussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu