Täydellinen Hetki

Tania

Moikkelis Kaikki!!

Oli viikon viimeinen iltavuoro ja olin lopettelemassa töitäni, laitoin koneeni kiinni ja aloin siivota työpistettäni. Vähitellen alkoi tehdas hiljetä. Siinä siivotessani kuulin kaukaa musiikkia, jotain tuttua, olin kuullut biisin monta miljoonaa kertaa. Kävelin musiikkia kohti ja ääni voimistui. Sehän oli Depeche Modea. Meidän nurkan pojat kuuntelivat Depeche Modea!! He tietävät, että olen fanaatinen fani ja laittoivat musiikkia lujemmalle. Seuraavaksi alkoi soimaan " It`s no good". Se kuullosti hiljaisessa tehtaassa aivan mahtavalta, kun bassot jytisivät oikein kunnolla. Istuin vain kuuntelin, tuntui kuin Dave olisi ollut samassa hallissa ja laulanut sen meille. Aivan mahtava hetki.

Mietin, miten mahtava bändi Depeche Mode on ja kuinka kaunista musiikkia he tekevät. Mietin myös olisiko mitään sellaista, mitä äijät voisivat tehdä, että fanitukseni loppuisi kuin seinään. Eikä mieleen tullut mitään. Täydellistä.

Aurinkoista kesää meille kaikille!!

2

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • (sisterofnight)

      Sulla on mahtavia työkavereita :D!

      Aurinkoista kesää itse kullekin!

    • Limppu70

      Hienoa! Pystyin hyvin kuvittelemaan tunnelman kirjoituksesi perusteella. Moden kuuleminen "yllättävissä" tilanteissa säväyttää aina, ihan kun se muuten ei säväyttäisi. Excellent!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3342
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3147
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2546
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2528
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1943
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1840
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1455
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1320
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1179
    Aihe