Täydellinen Hetki

Tania

Moikkelis Kaikki!!

Oli viikon viimeinen iltavuoro ja olin lopettelemassa töitäni, laitoin koneeni kiinni ja aloin siivota työpistettäni. Vähitellen alkoi tehdas hiljetä. Siinä siivotessani kuulin kaukaa musiikkia, jotain tuttua, olin kuullut biisin monta miljoonaa kertaa. Kävelin musiikkia kohti ja ääni voimistui. Sehän oli Depeche Modea. Meidän nurkan pojat kuuntelivat Depeche Modea!! He tietävät, että olen fanaatinen fani ja laittoivat musiikkia lujemmalle. Seuraavaksi alkoi soimaan " It`s no good". Se kuullosti hiljaisessa tehtaassa aivan mahtavalta, kun bassot jytisivät oikein kunnolla. Istuin vain kuuntelin, tuntui kuin Dave olisi ollut samassa hallissa ja laulanut sen meille. Aivan mahtava hetki.

Mietin, miten mahtava bändi Depeche Mode on ja kuinka kaunista musiikkia he tekevät. Mietin myös olisiko mitään sellaista, mitä äijät voisivat tehdä, että fanitukseni loppuisi kuin seinään. Eikä mieleen tullut mitään. Täydellistä.

Aurinkoista kesää meille kaikille!!

2

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • (sisterofnight)

      Sulla on mahtavia työkavereita :D!

      Aurinkoista kesää itse kullekin!

    • Limppu70

      Hienoa! Pystyin hyvin kuvittelemaan tunnelman kirjoituksesi perusteella. Moden kuuleminen "yllättävissä" tilanteissa säväyttää aina, ihan kun se muuten ei säväyttäisi. Excellent!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      191
      3145
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      2862
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2260
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1896
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1803
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1731
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      108
      1585
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1186
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1140
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1099
    Aihe