on pikkasen liikaa meikäläisen mielestä, vaikka töissä käynkin,
ja kun en mikään kauhea himo pelaaja ole, tuntuu n 60-70e pelistä vähän olevan liikaa.
mutta kannattaa ostaa käytettynä, vaikka huuto.net tistä 30e pelistä ei ole enää paha!
ja kun en mikään kauhea himo pelaaja ole, tuntuu n 60-70e pelistä vähän olevan liikaa.
mutta kannattaa ostaa käytettynä, vaikka huuto.net tistä 30e pelistä ei ole enää paha!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oikeassa olet, itselläni mielessä ostaa vain tietyt pelit, kuten call of duty 2-3, Brothers in Arms: Hell highway ja Medal of Honor:Airborne..60-70e aivan liikaa..
kanssa tietyt hyvät pelit pitää ostaa jotka on pakkohankintoja.mutta ei niitä uvikseen viitti ruveta ostelemaan.
ja eihänne nykyään enää edes kovin pitkiä ole ja mitään ylitsepääsemättömän vaikeita joten siihenkinnähen sairaan kalliita.
kun maksaa suoraan eikä ota millään postiennakolla.käytettynä tietenkin paljon halvemmalla jos jaksaa viikon pari odottaa että uutuudet on myynnissä.
Aika kummallista kun mie taas vältän töitä niin paljon kuin mahdollista ja elän vain apurahoilla
ja elämä on pelkkää pelaamista ja mielelläni käytän noin paljon rahaa niitten ostamiseen kunhan vain saa kerättyä niin paljon.
onneksi tähänkin on olemassa looginen ratkaisu.
usealla paikkakunnalla (taatusti myös sielä missä itse asut) löytyy putiikki tai kaksikin mikä ottaa vaihdossa pelejä..
kun muutaman jo kyllästymiseen asti pelatun pelin käy uhraamassa vaihtoon vietäväksi ei uutuuspelille yleensä jää hintaa kuin 20-40e joka on ainakin omasta mielestä ihan sopiva :)