Oon ostamassa karatepukua ja nyt tarttis tietää millainen kannattaisi hankkia. Puvusta olisin valmis maksamaan max n. 120€. Eli suositelkaahan jos tiedätte hyviä pukuja. Jos on huonoja kokemuksia jonkun mallin suhteen niin senkin saa kertoa :) Kiitti!!
Karate-gi
10
2462
Vastaukset
- jannekka
noista puvuista en tiedä mutta tässä niitä kauppoja ainakin olisi. http://www.kamppailulajit.net/kaupat/index.html
- Ostamassa
Itse en ole aiemmin tutustunut kuin Nidaniin ja Kamikazeen eli linkki tuli tarpeeseen :)
- kenttis
www.kamikaze.fi ja sieltä america puku, sitä on kehuttu parhaan hinta/laatu suhteen omaavaksi puvuksi. Maksaa 100 euroa.
- karatehauki
Tuohon hintaan America on tosiaan hyvä valinta. Itselläni on Kamikazen Europa, joka on hyvä puku sekin. Leikkaus taitaa olla samanlainen kuin Americassa, mutta kangas on köykäisempää. Ja Europa maksaa muutaman kympin enemmän.
- Ostamassa
Kiitti vastauksesta. Tuota Americaa olen pitänyt yhtenä varteenotettavana vaihtoehtona. Europa näyttäisi maksavan Kamikazella saman verran kun America. Myös Instructor-pukua olen harkinnut. Vaikeaa vaan päättää eli siks täällä kyselin.
- ...
Tuo 120 on jo huippubudjetti. Sillä saat vaikka sen Kamikaze American tai sitten vaikka Kwonin halvempia pukuja ( n. 50 € ? ), joilla myös pärjäät ihan hyvin.
- kenttis
120 euroa on aika matala budjetti, sillä 160 eurolla saisi jo todella tasokkaita pukuja hommattua. Kwonin halppispuvut on ihan turhia, itse en suostu enää pistämään moisia päälleni, kun hommasin itselleni kamikazeelta sovereignin 160 eurolla.
- budo
kenttis kirjoitti:
120 euroa on aika matala budjetti, sillä 160 eurolla saisi jo todella tasokkaita pukuja hommattua. Kwonin halppispuvut on ihan turhia, itse en suostu enää pistämään moisia päälleni, kun hommasin itselleni kamikazeelta sovereignin 160 eurolla.
120 euroa ei ole matala budjetti. Kyllä sillä saa jo riittävän hyvän puvun. Saahan sitä rahaa menemään, vaikka miten paljon, jos haluaa. Puku ei ratkaise, vaan se mitä on puvun sisällä ;) jos pieni viisastelu sallitaan...
- kenttis
budo kirjoitti:
120 euroa ei ole matala budjetti. Kyllä sillä saa jo riittävän hyvän puvun. Saahan sitä rahaa menemään, vaikka miten paljon, jos haluaa. Puku ei ratkaise, vaan se mitä on puvun sisällä ;) jos pieni viisastelu sallitaan...
Hyvässä puvussa on parempi treenata, joten kehitystä tapahtuu nopeammin. Tai näin ainakin itselläni, paljon paremmin lähti treenit kulkemaan kun sain kunnon lakanat niskaan. Ja onhan se kallis karatepuku vähän kuin normaalia paremmat vaatteet, ulkonäkö paranee kun on ryhdikkäät asusteet :)
- osuosu
BudoNordin Zanshin on hyvä ja halpa
http://www.budonord.fi/budonord-zanshin-p-976.html
sitten löytyy budonordin kalliimpiakin mutta taitaa pudjettisi kärsiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343982Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232297Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401439
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37910Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8807J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756