riittäisiköhän?

minä.

1,3 litraiseen bensa koneeseen 1,9 diesel pösön turbo kun tehoa olisi hakusessa n.150 heppaa?
ps. kuuleri on jo ostettu.

2

424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pöhisee

      vaikee sanoo kun ei tiedä mikä ahdin.Mut 1.3 ok oliskohan siinä vakiona 50-65 hp eli pitäis saada 100 hp lisää no nää sun pitää ostaa ainakin lisää moottorin ohjaus 1000-1800 e.uudet männät 150-250e/kpl.läppärungot/suuttimet/bensapumppu 1000-1300 e.tehdä tai teettää pakosarja putken pitää olla höyryputkea tai vastaavaa.pakoputki/vaimentajat.silikoni letkuja 10cm pätkä maksaa noin 25-40 e.painetta pitäs olla tollaset 0.6-0.9 bar eli kovilla on kauppakassin kone ja lompakko.pari olen tollasta rakentanut ja kustannukset oli huonossa 5500e ja hyvasä 10000e arvaa kumpi toimi.

      • Turbo charged

        No Turbo kaasutin tai kaasuttimet käy vallan mainiosti. Dellorton 40mm paineistetut imusarjalla noin 250e ja turbon jakaja siihen päälle. Tai sitten sähkö ruiskut/sytkä 1500e. Ja ruiskulla ei tarvi läppä runkoja. Yksi kaasuläppä riittää mainiosti jostain vakio autosta noin 56mm ja siihen vakio imusarja. Männät saa 400 eurolla samoin kanget. MSD iso bensa pumppu noin 150e ja säädin 50e Tässä kohtaa aletaan puhua jo sellasista tehoista, että pöllyttelee bemareita. Ja kansi kannattaa portata. Se tosin maksaa muutaman satasen nokka-akseli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1429
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      67
      1225
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      201
      1199
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      214
      1184
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1049
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      999
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      916
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      913
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      798
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      765
    Aihe