Paljonko maksaa junakyyti kentältä keskustaan ?

Brysseliin matkalla

Tietääkö joku mitä maksaa junakyyti Brysselissä lentokentältä keskustaan ? Onko juna kovin kansoitettu vai mahtuuko sinne hyvin matkalaukun kanssa ?

Vai onkohan parempi ottaa taksi ?

Kiitokset jo etukäteen vastauksista :)

4

854

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Ready2

        Viime kesänä viikkoa ennen juhannusta junassa oli ihan hyvin tilaa jopa kun valtasimme yhden loossin yhden ison matkalaukun kanssa. Matka oli helppo ja halpa, ei mielestäni kannata ottaa taksia, mikäli majapaikkanne on kohtuullisen matkan päässä juna-asemalta. En tiedä sitten milloin junat ovat täynnä, meillä oli tulomatkallakin väljää...(erikseen siellä ei ollut telineitä tai tilaa matkalaukuille)


    • flaanderen

      Matkustan paljon Zaventemiin ja otan aina junan:
      Yleensâ ruuhkat lentokentâlle ovat valtavat,ja jos erehdyt yhdestâkin risteyksestâ matkaa tulee vâhintäân 30 km ettâ pââset lentokentâlle menevâlle tielle.
      Junissa on aina ollut tilaa,varsinkin jos vaihtaa Nord Brusselin ( pohjois ) asemalta.
      Etelä ( zuid ) asemalta on aina paljon keskustaan menijöitâ ja minâ ainakin silloin pidän silmât tarkkana laukustani.
      Sitâ paitsi se ON halpaa.

      • Vaihtoehto

        Junan lisäksi myös bussi voi olla erittäin varteenotettava vaihtoehto, riippuen siitä mihin päin Brysseliä olet menossa. Jos esim. EU-alueelle, on bussi huomattavasti junaa mukavampi vaihtoehto. Useassa tapauksessa nopeampi myös.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      65
      2081
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      32
      1666
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1122
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      860
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      793
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      25
      736
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      650
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      38
      616
    9. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      124
      549
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      548
    Aihe