Eli suunnitteilla olisi käydä kesällä Åressa. Aikaa meinasimme varata perillä oloon 3-4 vrk. Löytyykö tekemistä perheelle jossa 2 alle 4v lasta vai käykö aika pitkäksi? Onko jotain tapahtumia, jolloin kantsii mennä/ ei kannata? Uimarantoja, leikki- tai huvipuistoja, eläintarhoja yms? Tarkoitus on poiketa myös Trondheimissa eli sieltä voi vinkata samoja juttuja.
Mitä Åressa on
kesällä?
2
337
Vastaukset
- eläintarha löytyy
Årehan on lähinnä talviurheiluun erikoistunut paikka eli lähes sama jos menisit saariselälle kesällä. Maisemat on kyllä hienot mutta tekemistä vähänlaisesti.
Östersundissa sen puoleen on sitten jo pieni eläintarha, näkötorni, maauimala ja muutama uimaranta eli poiketkaa toki sinne kun matkakaan ei ole ihan hirvittävä...noin 100km./suuntaansa. Muutenkin Östersund on ihan mukava pikkukaupunki.- Etelän mies
Saariselällä tuli ohi mennessä yövyttyä edullisesti hotellissa viime kesänä. Nyt matka menisi Åren ohi. Käykö sama vertailu majoitushintojen kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 574604
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1544218- 673852
- 1253810
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans473644Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe783464- 983031
- 542875
- 252706
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142414