Voih, elämän suuri ihastus, valloittava ihminen jäi äskettäin taakse lopullisesti. Mikä karismaattinen, hauska, lämmin ihminen, enkä koskaan voinut kertoa suoraan (hänen työnsä ja asemansa sellainen, ettei olisi voinut asemassaan lähestyä, tuskinpa minäkään). Jospa hän edes joskus kävelisi jossain vastaan ja näkisin sen hymyn vaikka ihan vahingossa...*Unta* Eipä taida enää tulla vastaan :( Välittääkin minusta hän varmaan taisi vain työn puitteissa, tai mistä sen tietää, mutta se jäi ikuiseksi kysymykseksi.
Lässynlään vierastajat älkää lukeko ;)
One I left Behind
2551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Love in you was worth to fall,
Didn't we almost have it all..."
Osanottoni - vaikka vähän huumorilla sanonkin. Minäkin olen kokenut elämäni ihastuksen toiseen naiseen; mikä karismaattinen, lämmin, älykäs, huumorintajuinen, taitava ja osaava ihminen siinä olikaan. Hän flirttaili, minä rakastuin. Ikuisesti muistan hänen katseensa, äänensä painon sanoessaan minun nimeni...unet, jotka hänestä näin; suloisia, hän vain oli unessa lähelläni ja hän tuntui täyttävän koko maailmani!
Unessa ja myös valveilla; kuulin hänet linnunlaulussa, näin hänet kimaltavissa sadepisaroissa, kukat kuiskivat hänen nimeään... Sieluni ja mieleni olivat kiinni hänessä!
Hän mennyt on pois sanomatta sanaakaan, on oven sulkenut hän ja mennyt menojaan...Laulun sanoin. Hän on kuitenkin olemassa, jossakin ja jollekulle muulle - ajatus on jotekin kohdullinenkin.