Masmar

Moi, onko Masmar 75:sia vielä tehty toista kappaletta? Eka meni Wihurilla ja se näkyy liikkuvan Turun saaristossa silloin tällöin. ÄIJÄMÄINEN vene sanoisinko!
2519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On muuten sen verran arvokas vene, että ei ihan joka pioka semmosta ostakkaan. Katso vaikka sen sisustusta osoitteesta astramarine.com. Eikä ne pienemmätkään masmarit hullumpia ole. Pirun merikelpoisia ja menevän näköisiä.

Äänestä
  • Kyllä tuon veneen idea on muualla kuin sisutuksessa. Eihän siinäkään mitään muuta vikaa ole kuin ahtaus, mutta parhaat puolet ovat piilossa katseilta. Esim. kolme tietokoneohjattua isoa dieseliä yms.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KaleMM kirjoitti:

Moi, onko Masmar 75:sia vielä tehty toista kappaletta? Eka meni Wihurilla ja se näkyy liikkuvan Turun saaristossa silloin tällöin. ÄIJÄMÄINEN vene sanoisinko!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu