Mistä neopreenishortsit ja pitkät housut?

tyhjätaskuinentietämätön

Tietääkö joku, mistä saisin edullisesti neopreenihousut pääkaupungin seudulla tai 60 km säteellä ympäristössä? (En halua pukua, joita saisi halvalla vaikka Hongkongista ja jostain muualtakin.)

Entä tiedättekö hyviä tuulta läpäiseviä pitkähihaisia puseroita tms, joita voisi käyttää helteellä meloessa? Millaisia ja mistä löytyisi? Mustat vaatteet eivät tunnu hyvältä ajatukselta.

Kiitos avusta.

1

891

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • edullisuudesta en tiedä

      Klaukkalassa toimiva Welhonpesä myy melontavaatteita, neopreeniä löytyy ainakin sieltä. Helteellä suunnistuspaita on hyvä aurinkosuoja. Läpäisee tuulta ja kuivuu nopeasti. Helsingissä suunnistustarvikkeita myy ainakin Suunnistajan kauppa Museokadulla. Neopreenihousut on kyllä aika ällöttävä vaatekappale melonnassa. Puoltaa kyllä paikkaansa, kun esim. harjoitellaan pelastautumista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      192
      6756
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      156
      1965
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1658
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      53
      1169
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      42
      1051
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1015
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      947
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      249
      918
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      889
    Aihe