Olen nyt rv 24 5 ja alkoi vähän aikaa sitten tulemaan kamalia kuukautiskipuja.. siis oikeen tuntu alaselässä ja alavatsassa.. ja sit tosta kummun alta pisteli pitkään kummasti.. oli ihan samanlainen olo ku aina ennen menkkoja ennen ku alkoi vuotaa.. Mitään verta ei kumminkaan onneks ole tullut! Voiko nämä olla jotain harjoitussuppareita?
Kipuja
:((
4533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kyllä niitä ne on ja se on hyvä jos tulis silloin tällöin sellaisia niin mullekkin sanottiin...oikeet supistuset ovat erillaisia sitten kun niitä alkaa tuleen..eli antaa supistella vaan!!onnea matkaan sitten kun aika on.täälä se on 5pvä.n päästä..
joita kuuluukin olla.kaikilla vaan ei ole kovin voimakkaita.Mä luulin kuopuksesta että nytkö tuli lähtö kun niitä alkoi tulemaan.Mutta ei,kyllä ne oikeat sitten erotti heti ja oikeassa olin=)
Mutta harjoitussupistukset eivät saisi sattua.
Pitäisi harjoitussuppareiden sattua. Lähinnä ehkä tuntua vähän ilkeältä, mutta ei sattua. Voihan se tietysti olla, että joillain sattuu, eli en halua alkuperäistä huolestuttaa turhaan, mutta minä mainitsisin kyllä asiasta neuvolassa ihan varmuuden vuoksi.
Tsemppiä kaikille odotukseen !!