Jokaöiset kuukautispoltot lopussa

Tämähän on taas hyvin yksityiskohtainen kysymys mutta kuinka kauan te olette sinnitelleet jokaöisten kuukautispolttojen kanssa, ennenkuin se kauan odotettu lähdon hetki on koittanut???

Mulla on poltellut nyt joka aamuyö, ja kyllä on epämukava olo, tahtois jo kovasti tosihommiin :)
2367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nuo kuukautispoltot taitavat olla supistuksia,ainakin minulla olivat. heräsin niihin loppuraskaudessa aika monena yönä ja olivat tosiaan kuin menkkakipuja.

siellä paikat valmistuvat tulevaan koitokseen eli synnytykseen ja tosihommiin pääset kyllä luultavasti parin viikon sisällä,voin luvata sen.. :) kukaan vauva ei kumminkaan ole sisälle jäänyt.

Äänestä

täällä myös n viikon verran ollut vastaavaa. Tosin useimmiten supistelee päivisin/iltaisin eli öisin saanut olla suht rauhassa. Rv 39 5 tällä hetkellä ja pe olisi la, saas nähdä! Neuvolassa sanoivat myös mulle että paikat siellä valmistautuvat ja supistelut voivat loppuajalla olla myös enemmän ns kuukautistyyppistä "jomotusta" tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rv39 kirjoitti:

Tämähän on taas hyvin yksityiskohtainen kysymys mutta kuinka kauan te olette sinnitelleet jokaöisten kuukautispolttojen kanssa, ennenkuin se kauan odotettu lähdon hetki on koittanut???

Mulla on poltellut nyt joka aamuyö, ja kyllä on epämukava olo, tahtois jo kovasti tosihommiin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu