estääkö matto ruohonkasvun?

Siis olen rakentamassa terassia nykyisen nurmikon päälle. Riittääkö estämään kasvua jos laitan sellaisen harsomaton siihen nurtsin päälle vai kannattaako ruohopinta siirtää pois terassin alueelta?

Kellään kokemuksia?
2574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä sen nurmiturpeen poistaisin ja vähän syvemmältäkin.

Äänestä

Me rakennettiin terassi niin että poistettiin nurmi sen alta, levitettiin pohjalle suodatinkangas, päälle hiekkaa ja soraa. Ei kuulosta hyvälle että nurmi jäisi alle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piharakentaja kirjoitti:

Siis olen rakentamassa terassia nykyisen nurmikon päälle. Riittääkö estämään kasvua jos laitan sellaisen harsomaton siihen nurtsin päälle vai kannattaako ruohopinta siirtää pois terassin alueelta?

Kellään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu