Päivitys kuulemma ollut saatavilla toukokuussa, mistäköhän sen sais, kun en tuolloin huomannut?
mistä päivitys
mediamaster 260T
5639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://europe.nokia.com/nokia/0,,67518,00.html
Kiitos, etsin itsekin Nokian sivuilta, mutta en löytänyt. Neuvotko vielä uusavuttomalle, minkälaisen johdon tarviin, että saan tiedoston ladattua boksiin.
Päivitettäessä tietokoneen kautta tarvitaan ns. nollamodeemikaapeli.
Löytyy valmiina jokaisesta tietokonekaupasta.
Uusimmissa tietokoneissa (varsinkaan kannettavissa) ei välttämättä ole sarjaliikenneporttia, jolloin tarvitaan vielä USB-sarja muunnin.
Mullakin on toi Nokian Mediamaster digiboxi mutta vaan se pikku veli malli eli 210T ja se päivittää itse itsensä automaattisesti mutta tarvittaessa sen voin hoitaa muistaakseni myös valikon kautta.
T:Sami
Boksisi päivittää itsesi automaattisesti ja valikon kautta vain jos päivitys on antenniverkossa jakelussa, eli ominaisuus on hyödytön jos päivitystä ei jaeta.
Tällä hetkellä jaossa olevat päivitykset:
http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1;2998;7630